Mam problem ze startem windows xp


(Jacekd79) #1

Witam posiadam system windows xp i mam problem z jego startem poniewaz uruchamia sie 20 minut przeinstalowalem go juz trzy razy i nic


(boczi) #2

A czy na pewno wszystkie zworki są prawidłowo ustawione?

XP tak ma tak, że źle ustawione zworki powodują dłuższe ładowanie. Chodzi o to, żeby żadne urządzenie nie było samo w pozycji slave na jednym kablu.


(Jacekd79) #3

Zworki sa prawidlowo ustawione juz nawet odlaczylem napedy i problem ten sam moze cos z dyskiem twardym?


(Bunio) #4

Wykonaj skan na obecność wirusów.


(JNJN) #5

Podaj dane - konfiguracja kompa,jaki XP instalujesz,co miałeś wcześniej za system,po czym to się zaczeło dziać - co robiłeś.

Poczytaj

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048


(adam9870) #6

Może to jakiś wirus (bardzo szkodliwy) :? Daj loga z HijackThis.

Dodatkowo ściągnij program Ewido zrób update i przeskanuj.

Może masz dużo zbędnych aplikacji uruchamiających się przy starcie systemu. Wejdź Start >> Uruchom >> Wpisz msconfig >> Zakładka Uruchamianiee >> Odznacz zbędne aplikacje (zazwyczaj większość zaczyna się z c/progra files). Tylko nie odznaczaj wszystkich bo możesz mieć problemy.

Potem przeczyść rejestr, a więc ściągnij programik RegCleaner. Potem zainstaluj i w głównym oknie programu wybierz Narzędzia , potem Czyszczenie rejestru i Wykonaj wszystkie wyżej wymienione. Program będzie wyszukiwal błędne wpisy, gdy skonczy to wszystkie znalezione zaznacz (zaptaszkuj) i kliknij Usuń zaznaczone. Wpisy zostaną usunięte. Powinnno to spowodowac troszkę szybsze działanie systemu.

PS. Domyślnie RegCleaner jest angielski więc aby zrobić polski to o ile dobrze pamietam trzeb awybrac options >> Languare >> i wybrac plik polish. :slight_smile:

I tak jak napisał JNJN podaj konfiguracje komputera.


(Tomek Zamlynny) #7

w którym momencie następuje tak długi postój :?: