Mam procesor 32bitowy czy 64 bitowy? proszę o pomoc

Witam! posiadam procesor AMD Sempron 2500+. Niestety niewiem ile on ma bitów… w windowsie pisze mi że mój komputer jest z procesorem x86, a więc 32 bitowym, tymczasem w biosie jest napisane “(…) 64 bit supportet”. oto screeny:

74323376xl9.jpg

pict0319td0.jpg

czy ktoś mi pomoże??

jak dla mnie ciezka sprawa, ale mysle ze masz 64bit i zwyklego windowsa, :mrgreen: kup :mrgreen: sobie 64 bitowego windka i zacznij instalowac, jak masz 64 bity to pojdzie instalacja, jak nie to siezatrzyma i ci powie. :slight_smile:

32 i 64 bitowy.

Nie wszystko działa na windowsie 64 bitowym.

juz teraz wiekszosc rzeczy jest, ja nie narzekam

hmm no ale wolałbym jednak wiedzieć, przed wydaniem 300 zł czy mi pójdzie czy nie:)

czyli mogę śmiało zakupiść windosa viste 64bit??

Masz taką płytę i Semprona na 754

http://www.arest.pl/index.php?inc=produ … 5&katid=59

vista pójdzie, ale po co ją instalować, doinstalować te ikonki do xp i będzie to samo, lepiej kupić np ramu, grafikę.

Tak, dokładnie mam taką płytę… mi ten soprzęt co mam w zupęłności wystarcza, ponieważ mało gram w gry komputerowe… a posiadam Semprona 2500+ 1,5 gb ramu oraz GF 6200

A Vistę trzeba kupić ażeby iść z duchem czasu:)

i co 2-3 lata dawać zarabiać tym z M$, ja dałem im raz zarobić na XP i jak narazie nie śpieszy mi się, żeby ładować w ich kieszenie moją kasę.

Dlatego też odradzam Ci kupowanie visty, zostań przy xp doinstaluj jakieś tam skórki, ikony i inne bajery.

hmm premiera XP-ka miała miejsce jakoś koło października 2001, tak więc 5,5 roku to nie dwa lata:)

raf007 patrz żebyś się nie przejechał na tej viście… Czasami pośpiech nie popłaca…

no i co z tego, że 5 lat temu, a popatrz się od wersji 98 do 2000, ile wtedy wyszło systemów?

98, ME, 2000 i dodając nawet 2 lata to w 4-5 latach powstały 4 systemy ;/