Mam pytania w sprawie programów

Podczas czyszczenia rejestru za pomocą jv16 Power Tools, ukazały się pliki z “wyskoką wagą błędów” i z opisem błędów " plik lub ścieżka … nie istnieje", czy tzn. że powinienem usunąć te pliki ? I czy wszystkie takie pliki, jakie napotkam w przyszłości z wysoką wagą błedów i opisem - plik lub ścieżka nie istnieje, powinienem usunąć ?

  1. Moje kolejne pytanie dotyczy, czy defragmentacje dysków, należy defragmentować w normalny sposób, czyli ten przez windowsa i czy jest to skuteczny sposób ? Czy lepiej jakimś programem, który defragmentuje dyski, jeśli tak, to jakim?

  2. Czy antywirus powinno się instalować przed instalacją sieci, czy po zainstalowaniu sieci i reszty programów ?

Będe bardzo wdzięczny za udzielenie mi odpowiedzi :slight_smile:

  • Wpisy rejestru. Tak. Można to usunąć.

Jest to skuteczny sposób, najlepiej robić to z częstotliwością miesięczną, alternatywne programy to np. Diskeeper - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=59&id=566

Przed. Firewall także. I wszelkie łaty, zabezpieczenia do systemu.

ad.3 bez roznicy

Oj, różnica jest i to spora! :twisted:

Zasada jest taka: Najpierw zabezpieczasz kompa, dopiero potem instalujesz sieć… - w przeciwnym wypadku już przy pierwszym połączeniu możesz dostać małą niespodzianke :smiley:

dlatego:

Sasserem możesz zainfekować kompa nawet w klika sekund po włączeniu komputera do sieici internet. Tak że nie pisz bzdetów.

koloture posłuchaj rad adpawla i bocziego

dokladnie wiem bo mialem :frowning:

, najpierw bezpieczenstwo pozniej reszta

pozdrawiam

wpierwszej kolejności przed połączeniem się z internetem :wink: