Mam pytanie do czego są te puste przestrzenie na grafice

Mam pytanie do czego są te puste przestrzenie nad wentylatorem(coś jak na pamięci) na tej karcie graficznej? Da sie ją jakoś podtiuningować dokupując memy do niej?

http://www.allegro.pl/item246864845_kar … 64bit.html

bez komentarza

takie same przestrzenie sa obok tylko wzdłuż a nie są puste bo siedzą w nich kości pamięci czyli masz odpowiedz.

No i właśnie mi chodzi o to czy te przestrzenie nad wentylatorem da się “uzupełnić” pamięciami

Hmm… jak chcesz je wlutować, to dobry jesteś :slight_smile: Ja bym wymiękł przy takim tjuningu :slight_smile:

Dobra. Czyli nie. Dzięki za odpowiedz

To nie lepiej kupić jakąś lepszą kartę niż dokupywać pamięci o ile da się je kupić?Zapewne po wlutowaniu tych dodatkowych pamięci karta i tak ich by nie widziała bo zapewne trzeba by dolutować resztę elementów.

Co nie zmienia faktu, że teoretycznie się da tylko jest to nie opłacalne i raczej sam tego nie zrobisz i pewnie tak jak kolega pisał samo dolutowanie pamięci nie wystarczy…

Da się da się, dobra lutownica na gorące powietrze i np kupić jedną kostkę 800mhz’ową 512mb z ramami w obudowach tsop, na dobrą sprawę nie musiały nawet biosu zmieniać, ale żeby skorzystać z możliwości takich kości musiałby wyedytować bios i dać odpowiednie timingi. Ale jesli by coś takigo robiłto nie dlutować 4 tylko wymienić też stare. Przy obecnych cenach pamięci… kto wie… ale dużego zysku wydajności by i tak nie było bo samo gpu cienkie.

zwykły kastrat (szrot), przy szynie 64 bit szkoda cokolwiek by dokładać nawet jeśli by się w praktyce dało