Mam pytanie do czego są te puste przestrzenie na grafice

(Kravjec) #1

Mam pytanie do czego są te puste przestrzenie nad wentylatorem(coś jak na pamięci) na tej karcie graficznej? Da sie ją jakoś podtiuningować dokupując memy do niej?

http://www.allegro.pl/item246864845_kar ... 64bit.html

(Draakus) #2

bez komentarza

takie same przestrzenie sa obok tylko wzdłuż a nie są puste bo siedzą w nich kości pamięci czyli masz odpowiedz.

(Kravjec) #3

No i właśnie mi chodzi o to czy te przestrzenie nad wentylatorem da się "uzupełnić" pamięciami

(Thrackan) #4

Hmm... jak chcesz je wlutować, to dobry jesteś :slight_smile: Ja bym wymiękł przy takim tjuningu :slight_smile:

(Kravjec) #5

Dobra. Czyli nie. Dzięki za odpowiedz

(hevet) #6

To nie lepiej kupić jakąś lepszą kartę niż dokupywać pamięci o ile da się je kupić?Zapewne po wlutowaniu tych dodatkowych pamięci karta i tak ich by nie widziała bo zapewne trzeba by dolutować resztę elementów.

(Angelo_7) #7

Co nie zmienia faktu, że teoretycznie się da tylko jest to nie opłacalne i raczej sam tego nie zrobisz i pewnie tak jak kolega pisał samo dolutowanie pamięci nie wystarczy...

(Mariosti*) #8

Da się da się, dobra lutownica na gorące powietrze i np kupić jedną kostkę 800mhz'ową 512mb z ramami w obudowach tsop, na dobrą sprawę nie musiały nawet biosu zmieniać, ale żeby skorzystać z możliwości takich kości musiałby wyedytować bios i dać odpowiednie timingi. Ale jesli by coś takigo robiłto nie dlutować 4 tylko wymienić też stare. Przy obecnych cenach pamięci.... kto wie... ale dużego zysku wydajności by i tak nie było bo samo gpu cienkie.

(witek-pl) #9

zwykły kastrat (szrot), przy szynie 64 bit szkoda cokolwiek by dokładać nawet jeśli by się w praktyce dało