Mam pytanie do użytkowników Nokii 6220 classic

(system) #1

Jestem w sieci Play i pytam się, czy jest w tym telefonie możliwość usunięcia pzypisania klawisza " wyjdź" usługi playnet . Jest to uciążliwe ze względu na ciągłe łączenie sie ze stroną Playa, a zatem naciąga się klienta na niepotrzebne koszty. Dzięki za pomoc

(Byadii22) #2

Tak, zapewne da się to zrobić jak w innych Nokiach :slight_smile:

A więc po kolei:

MENU >> USTAWIENIA >> SKRÓTY WŁASNE >> LEWY (lub prawy< zależy który to klawisz :slight_smile: ) KLAW. WYBORU

(system) #3

niestety w tej nokii nie ma funkcji skróty własne, lub nie potrafię ich znależć

(Ideolog) #4

Proponuję poczytać http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?t=2480 i wymienić oprogramowanie, być może w oryginalnym oprogramowaniu tej Nokii jest możliwość zmian, powiem więcej w oryginalnym po obecnym playnetem jest coś innego :slight_smile:

(system) #5

flashownie jest dużą ingerencją w oprogramowanie telefonu i mam wątpliwości czy operator nie weżmie tego za zerwanie umowy. Ręce opadają nawet w playu nie wiedzą jak ten nieszczęsny playnet zdeaktywować, albo nie chcą ujawnić

(Ideolog) #6

Nie jest zerwaniem umowy ingerencja we własna rzecz - telefon, przecież go kupiłeś i jest Twój :slight_smile: zerwanie jest w przypadkach opisanych w umowie np. po którejś nieopłaconej z rzędu fakturze

(Sandrok) #7

Mam ten telefon i też w playu ale nie mam czegoś takiego żeby mi się sam łączył z internetem - dziwne

(system) #8

wątpię że nie masz z tym problemu, wystarczy ze wychodzisz z symbiana i naciskasz przycisk wyjdz kilka razy i nieopatrznie włączasz playnet cena za 10 kB 5 groszy, za 1 mega to juz 5 zł a spróbój sciągnąc coś co waży 100 MB. Kasa, kasa wcale nie mała i nie co lekceważyć sprawy

(Ideolog) #9

12gr/100kB :slight_smile:,

telefon nie służy do zaciągania filmów czy muzy, nie dajmy się zwariować:slight_smile:

Flashowanie telefonu sprawi, ze będzie działał znacznie szybciej i płynniej, bez tego całego syfu jak powitanie we fioletach :wink:

Rozważ to, wiem co mówię a wzrost szybkości działania N73 jest spory:)

(system) #10

mam ten telefon od kilku dni, jak inne sposoby zawiodą i gdy go lepiej poznam to zastanowie się nad sflashowaniem, dzięki za pomoc. fajny telefon a tu taki babol, gdyby klawiaturka była lepszej jakości to byłby super telefonik, ale to dygresja

(Sandrok) #11

jak można wychodząc z symbiana nie opatrznie włączyć internet ? podczas wychodzenia z symbiana przyciskam wyjdź ale później ten sam przycisk ma w moim przypadku funkcję dyktafonu więc nie mozliwe żeby się połączył z internetem po przez dyktafon .

(system) #12

sandrok zaczynasz mnie irytować, jeszcze raz wytłumaczę problem (według mnie)jestem w ustawieniach telefonu chcę wyjść, więc szybko wciskam wróć,wyjdz,playnet i jesteś w playowym necie, dlatego mnie irytuje przyporządkowanie klawisza wyjdź, i chcę to usunąć. myślę że jasno wyraziłem problem

(Sandrok) #13

Po prostu musisz sobie przypisać inną aplikację do tego klawisza zrób tak : menu -> ustawienia -> ustawienia telefonu -> ogólne -> personalizacja -> tryb gotowości -> skróty -> i w drugiej pozycji gdzie masz napisane "Prawy klawisz wyboru " zmień na inną aplikację np: dyktafon ( ja tak mam ustawione ) ale możesz sobie wybrać co chcesz i na pewno po tej operacji nie będzie pod tym klawiszem przypisany " Play Net " , napisz czy jest dobrze ( musi być :slight_smile: )

(system) #14

no chłopie jesteś wielki, pozbyłem się wreszcie niechcianego skrótu, dzięki, jeszcze krótkie pytanie czy w playu niewykorzystane minuty przechodzą na następny miesiąc, w punkcie gdzie kupowałem telefon niewiele się mogłem dowiedzieć, no ale od czego jest to forum, jeszcze raz dzięki

(Sandrok) #15

Niestety jeszcze nie przechodzą trzeba wykorzystać wszystko do końca zanim wejdzie nowy okres rozliczeniowy bo po co im darować nie

(Mr Jingles) #16

Czesc,

mam podobne pytanie co stano odnosnie tego telefonu - jak mamy wybrany poziomy pasek skrotow na pulpicie to pod tymi skrotami sa jeszcze 3 linijki: "Wpisy w kalendarzu", "Szukanie", "Udestep. Online". I o ile te wpisy jeszcze sie przydaja to juz te 2 pozostale linijki mnie wkurzaja, z reszta one tez powoduja laczenie z netem. I pytanie brzmi - czy mozna je jakos zlikwidowac? Bo ze wszystkimi skrotami juz sobie poradzilem ale do tych 2 linijek nie moge nijak podejsc. Z gory dzieki za pomoc.

Pozdrawiam!