Mam pytanie o podwojny routing!?

mam dwa routery i mam problem z przekierowywaniem portow na nich… o co chodzi juz mowie:

-mam pierwszy (router-modem firmy mercury) do ktorego mam podpiete ADSL z IP 10.0.0.2

-drugi router tym razem sam router-wireless z domyslnym IP 192.168.1.1 do ktorego nie mozna podlaczyc ADSL bo nie jest modemem :slight_smile:

-adres statyczny mojego kompa w sieci za ruterem wireless jest 192.168.1.108

-adres IP jaki otrzymal r.wireless od routera z modemem jest 10.0.0.7 i jest tez statyczny

Zapytacie po co dwa routery? odpowiem ze tak-- ten z modemem mam podpiete z ADSL co logiczne…a drugi mam bo jest to wirreless firmy linsys

i mam to tak zrobione z przyczyn…oczywistych bo nie chce kabli ani ich tak dlugich nie posiadam.

w czym cale pytanie teraz:

I teraz mam zamiar ustwic uTorrent taki programik do P2P dla przykladu mowmy ze chce przekierowac port 16124 by to wreszcie zaczelo chodzic :frowning: co musze zrobic czy tak zwany podwoj ruting i jak??? oto jest pytanko… probowalem tego forwordin port na pierwszym jak i na drugi… jak probowalem… postaram sie opowiedziec i nie zamieszac…

caly czas mowimy o porcie 16124 poszedlem do wireless gdzie moja cala siec posiada necik bo mam zrobione wszystko jako wireless… wszedlem w ustawienia… port forwordin ustwilem 16124 dla mojego ip 192.168.1.108 i uTorrent nadal nie dzialal jak powinnien. Potem poszedlem do ustawien modemu i co zrobilem - ten sam port 16124 ale juz dla 10.0.0.7 gdyz jest to ip routera wireless jest to ip jaki nadal mu modem… i sie zamieszalem bo nic nie trybi… jesli ktos wie co moge jeszcze zrobic… procz spalenie tego to gadulec:6352294 pilnie a moje lacze to 7.6 Mbit i smieszne bo u Torrent chodzi 2 w porywach 3 Kilo co pare minutek cos mignie… smiech na sali… doslownie… Prosze dac jakas rade… nie przechodz obojetnie jak masz wiedze na ten temat