Mam pytanie odnośnie Comodo Internet Security


(czecho) #1

...a konkretnie chodzi mi o antywirusa.Jak cruchamiam jakieś programy to wyskakują mi różne alerty( heur packed unknown ) np: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5a0 ... 345ea.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eb6 ... 1f778.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/251 ... 91b94.html

I co konkretnie mam z ty zrobić?


(kliszka) #2

Przeskanuj Dr Web Culert - http://www.drweb32.pl/index.php?id=84&param=more - zrób pełny skan... podejrzewam ,że problemem jest antywirus Comodo ...


(czecho) #3

Przeskanowałem programem Malwarebytes.. i nie ma żadnych wirusów


(kliszka) #4

Masz dwa wyjścia : skan programem , który Ci podałem albo log OTL -em , jezeli Dr Web nic nie znajdzie ( a podejzewam ,że tak jest ) to niestety zmień antywira.. Comodo ma na bardzo przyzwoitym poziomie firewall-a , lecz program antywirusowy nie jest jego najmocniejszą stroną..


(czecho) #5

Log z OTL http://wklej.to/w1GU


(deFco247) #6

To są fałszywe alarmy.

Natomiast co do pierwszego zdjęcia - wyłącz i włącz Przywracanie Systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja XP.

W OTL kliknij CleanUp.


(czecho) #7

Zrobiłem według instrukcji.Jeszcze odnośnie samego antywirusa w CIS ,czy on tak zawsze będzie krzyczał fałszywymi alarmami?A może da się go wyłączyć i zostawić tylko firewalla?


(Jane Vicodin) #8

Da się. przy instalacji możesz wybrać co chcesz z jego komponentów zainstalować. Czyli odinstaluj go(wyłączając neta, bo może jakieś robactwo wlecieć) i włącz instalator i zainstaluj z opcjami Comodo Firewall tyko, i doinstaluj np darmową Avirę :slight_smile:


(czecho) #9

Nie instalowałem na nowo tylko wyłączyłem AV,bo się da a w jego miejsce zainstalowałem Panda Cloud Antyvirus.Mało jest opini na temat tego AV bo to nowość chyba jest,ale postanowiłem przetestować.Jak narazie zauważyłem,że jest bardzo lekka dla systemu.Jak ktoś ma jakieś doświadczenie z Panda Cloud Antyvirus to proszę o sugestie.