Mam pytanie odnośnie kwestii wyboru sterownika

Witam.

Tak jak w temacie.

Sprawa wygląda w ten sposób iż kupiłem Radeona hd4850 od Asusa…konkretnie model EAH4850, w którym Asus dodał swoje chłodzenie itd.

Chciałbym się dowiedzieć czy jeśli będę używał sterownika ze strony Ati wszystko będzie ok?

Ponieważ gdy instaluję ten ze strony Ati to mam żółty wykrzyknik przy “Ati high definition audio device”.

Domyślam się iż chodzi o wyjście HDMI czy coś w stym stylu.

Gdy instaluję sterowniki do Asusa, to żadnych wykrzykników nie ma.

Wszystko się ładnie pokrywa.

Tylko sprawa wygląda w ten sposób iż na stronie Asusa te sterowniki są starsze niż na stronie Ati.

Dodatkowo z tymi od Asusa, w men.urządzeń, instaluje się “Asus kernel mode enhanced driver”, czyli rozumiem iż Asus bierze na pokład stery od Ati i je modyfikuje pod kątem zmian które sami dodają.

Więc krótko mówiąc:

Mogę bezpiecznie używać nowszych sterów od Ati (po zainstalowaniu których są żółte wykrzyniki) czy pozostać przy sterach od Asusa?

System na którym są instalowane stery to windows 7 x64, wersja sklepowa.

Możesz spokojnie. Żółty wykrzyknik możesz ignorować.

Dodane 04.11.2009 (Śr) 12:42

Jeśli jednak denerwuje Cię szczególnie ten pytajnik, to wkładasz płytę od Asusa do napędu, nic nie instalujesz (czyli zamykasz pojawiające się okno płyty) i z pod Menedżera urządzeń, wskazując pozycję z pytajnikiem, wybierasz z Menu “Aktualizuj sterownik” i następnie pozwalasz na przejrzenie swojego komputera. System wybierze ten sterownik do HDAudio z plyty Asusa i będzie OK.

Dokładnie. Zainstaluj te nowsze od ATI + ATI HDMI Audio Device R2.35 - http://www.realtek.com.tw/downloads/dow … Down=false - I accept the above, strona się odświeży, Next i wybierz link. Na czerwono ATI HDMI Audio Device i któreś GO obok. Żółty pytajnik zniknie.

Dziękuję, wszystko gra:)

Pytajnik tym razem zniknął po zainstalowaniu najnowszej paczki sterów ze strony ati.

Pozdrawiam:)