Mam pytanie odnośnie wysyłania danych w sieci torrent

Cześć:)

Mam takie pytanie,

Na początek napisze jakie mam łącze…na wypadek gdyby to miało się przydać

Jest to kablówka z vectry - 1Mb/256

które w nocy osiąga 4krotną prędkość…

A problem mam następujący…

Czasami lubię skorzystać z torrentów, mam na myśli alternatywną metodę ściągania plików z legalnych serwisów, typu Jamendo, itp.

Korzystam z klienta utorrent i nie ograniczam przepustowości łącza w żadną z obu stron skutkiem czego podczas pobierania plików, strony wczytują się wolniej, co jest oczywiste.

A problem pojawia się w momencie gdy chcąc uniknąć powyższej sytuacji, ograniczam upload i w tej chwili również maleje mi prędkość downloadu.

Czy spadek downloadu po ograniczenia uploadu jest to efekt jakiś tam ustawień nałożonych przez osoby zarządzające serwerami z których pobieram pliki?

Czy jak to jest?

Chciałbym ściągać pełną parą przy ograniczonym uploadzie aby jednocześnie móc normalnie korzystać z neta.

Gdzie szukać winnego sytuacji iż gdy ograniczam upload jednocześnie download też leci w dół?

Chcę ograniczyć upload bez jednoczesnego spadku downloadu.

Ograniczeniem upladu nie sprawisz że strony będą otwierać się szybciej czy tez będzie większa prędkość pobierania (downloadu) plików.

Powinieneś właśnie ograniczyć download w kliencie p2p.

Ok. a czemu spada mi download gdy ograniczam upload?

Tego nie wiem kiedyś tak miałem…

Teraz używam najnowszej wersji uTorrenta i nie mam tego problemu ograniczenie uploadu ustawiam w Ustawieniach później wybieram Połączenie następnie na dole jest Ograniczenie prędkości i odpowiednia rameczka dla uploadu Wysyłanie i tam ustawiam żądaną prędkość. I nie zaznaczam żadnych haczyków.

w niektórych serwisach trzeba utrzymać odpowiednie ratio pobierania do wysyłania. Niekiedy jeśli ratio spadnie przestaje nam pobierać dane innym razem może zwolnić to. Jako, że wolniej wysyłasz ratio wzrasta i predkość downloadu maleje.

Ok, dziękuję za pomoc:)

Dobranoc:)

Spróbój http://www.cfos.de/speed/cfosspeed_pl.htm

jest tam trial 30 dni