Mam serwis www. Maile aktywacyjne czasem tam docierają do userów a czasem nie

Firma gdzie zamówiłem ten serwis twierdzi, że maile aktywacyjne muszą docierać do wszystkich dlatego bo system albo je wysyła albo nie i nie ma innej możliwości.

Tymczasem wiem, że nie zawsze docierają dlatego bo ludzie do mnie często piszą o tym problemie.

 

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Dlaczego maile aktywacyne tak często nie docierają?

IMO trafiają co spamu :wink:

Nie trafiają bo ludzie mi to piszą

Jak wysyłane są emaile? Mailgun ? Mandrill? Lokalny email-server? Po prostu via php (czy co tam jest użyte)? Masz własny VPS/Dedyk czy tylko shared host? 

 

Nikt tu nie jest wróżką ze szklaną kulą. Jeśli nie podasz więcej szczegółów nikt ci nie będzie w stanie pomóc. 

Sprawdzałeś na jakie maile to nie dochodzi, w sensie na jakich domenach są te adresy, czy innym użytkownikom na tej domenie te wiadomości dochodziły? Nie możesz do UDW dołączyć jakiegoś swojego adresu?

Od biedy bląd mozesz miec w swoim kodzie, może w określonym wypadku skrypt nie dochodzi do miejsca w ktorym wysyla skrypt

Czesc,

 

napisz coś więcej:

  1. jaki hosting

  2. oprogramowanie strony www - autorskie czy jakiś cms

  3. jak pisano wyżej - jaką metodą serwis wysyła maile i czy nie dochodzą na jakieś konkretne adresy np. gmail czy losowo, kiedyś wiem ,że sporo stron miało problem z wysyłką na WP.pl, Interia.pl itp.

 

Pozdrawiam

Mat

Zależy od hostingu :)