Mam starego androida i nie mogę nic zainstalować

Hej, Mam motorolę Defy mini z androidem 2.3.6. Chciałem na nim zainstalować whatsapp - aplikację do rozmów - ale na liście w play store nie wyszukuje mi whatsapp’a - jedynie Click to chat albo Quick Message. Czy mój system operacyjny jest za stary na tą aplikację? Co mam teraz zrobić? Wymienić smartfona?
Jeśli mój jest za starty, to jaki kompakt android pozyskać z małym wyświetlaczem i na tyle nowoczesny by działały aplikacje takie jak whatsapp.

Tak, to bardzo stary telefon. BTW czemu zależy Ci na małym wyświetlaczu? Może lepsze byłyby po prostu małe gabaryty?

Tak hindusie, małe gabaryty, nowy, tani (głównie używam do dzwonienia). Próbowałem aktualizować system w mojej starej motoroli, ale nic wyżej mi nie podskoczyło ponad 2.3.6.

Tani to znaczy ile?

Najlepiej 2 stówy, do 3 max.

Jeszcze możesz sprawdzić czy WhatsApp z okolic popularności Android 2.3.6 ma prawo łączenia się do serwerów przejętych przez Facebook.

Tu niby ostatnie wersje “2.17.253” z 2017:

https://www.apkmirror.com/apk/whatsapp-inc/whatsapp/whatsapp-2-17-253-release/

Ten telefon ma 512 mb RAM i tyle samo wbudowanej pamięci.
Tam nie ma chyba nawet miejsca na whatsappa i jego archiwum (można niby kartami kombinować, ale…). Zresztą to sie pewnie by nawet niemiłosiernie cięło na 1 rdzeniowym procku.
Motorola Defy Mini XT320 Dane techniczne telefonu :: mGSM.pl

Lepiej kup za 200 zł jakiegoś myphone z 4rdzeniowym MTK, 2gb RAM i 16gb wbudowanej. To też taki “low end” ostatni, ale będzie współczesny i da rade z komunikatami.

Ten telefon obecnie nadaje się tylko do dzwonienia i pisania SMS. Do niczego więcej niestety. Ewentualny nowy telefon za 2-3 stówy to tylko używany. Poszukaj Xiaomi Redmi Note 4 z procesorem Snapdragon 625 (powinieneś bez problemu taki znaleźć). Wyświetlacz 5.5 cala to obecnie jest na prawdę malutki. Dostępne masz 3GB RAM i 32GB na dane, są też inne konfiguracje, ale mniejszymi nie warto obecnie zawracać sobie głowy, a większe stanowią niszę.

Nie dostanie takiego za “200 max 300 zł”.

1 polubienie

Bez problemu znajdzie. Na OLX wybór do 300zł jest ogromny. Jako nowy kosztował 600-700zł, a wyszedł już prawie 4 lata temu

Handlarze ten telefon nowy z Chin za 300zł z kawałkiem sprzedają. https://allegro.pl/kategoria/xiaomi-redmi-note-4-256966?stan=nowe&order=p&bmatch=cl-dict201214-ctx-fd-ele-1-5-1218

Ale nie doradzam, nie wiem czy warto ryzykować. Natomiast używki za 300zł spokojnie https://allegro.pl/kategoria/xiaomi-redmi-note-4-256966?stan=używane&order=p&bmatch=cl-dict201214-ctx-fd-ele-1-5-1218 tylko też trzeba wiedzieć co się kupuje, żeby zajechanego nie kupić lub z ukrytą wadą.

Chyba zdecydowałbym się na nówkę z Chin i pogodził z długim oczekiwaniem. Jeżeli przegapiłem coś istotnego w temacie zakupu z Chin przez pośrednika na Allegro to proszę o korektę.

Czy bezpecznie jest kupować używany smartfon? Nie wiadomo jakie wirusy / ukryty szkodliwy soft poprzedni właściciel mógł świadomie lub nie świadomie poinstalować.

A jeśli to miałby być nowy najtańszy (zadłuże się i dołożę :wink: )to np. jaki?

Thx

Dlatego trzeba zresetować do ustawień “domyślnych” (jak nie ustawił wirusa w kopi smartfona) lub wgrać soft ręcznie (wirusy w recovery smartfona).

Gorzej jak nie odpiął konta google i trzeba będzie walczyć z Lock FRP (Factory Reset Protection).

Jeżeli bym się zdecydował na nowy, sugerując się waszymi radami, to byłby to np
-> LG K11 - musiałbym do budżetu dołożyć około 170 pln. Jest tam Android 7, 2GB ramu i 16GB pamięci masowej. 5.3" przekątna ekranu. Procesor: MediaTek MT6750.
Spełni oczekiwania?

Jako przycisk do papieru, owszem. Starczy do whatsappa, ale drogi i słaby.
Patrząc na ceny i post, to rozumiem, że chcesz dać 400-500 zł za taki telefon? Nówka o takiej specyfikacji to max 300 pln.
Już tu masz lepszy, android 10, nie stara 7. Jak zejdziesz do 2RAM /16Wbudowanej i 9, to w 250zł się zamkniesz (ale ekran minimum 720p, minimum!). Jak poszukasz, to moze lepszego Alcatela trafisz, widziałem chyba nawet 32 wbudowanej w takiej cenie gdzieś. Alcatel 1B (2020) czarny - Smartfony i telefony - Sklep komputerowy - x-kom.pl (x-kom.pl)

Spełni jak najbardziej, do WhatsApp tym bardziej. Na Androidzie 7, zainstalujesz prawie wszystko jeszcze.

Na Facebooku reklamują ten model czy z jakieś grupy FB “fani smartfonów”?

@krystian3w - to jaką masz propozycję do 400 PLN ±50 ? Skoro do 300 nie ma nic sensownego … (przy czym chodzi o nowy tel.)