Mam stronę i domenę ale?

Mam napisaną stronę i wykupiłem domenę na ’ tanie domeny.pl" ale nie wiem jak ją umieścić na darmowym serwerze! :frowning:

Nie na wszystkich darmowych hostingach się da.

Wiem że da się na cba.pl i ugu.pl

Gdzie masz ten hosting?

Jak wspomniano wyżej nie na wszystkich darmowych serwerach się da.

Wejdź w panel zarządzania (tam gdzie kupowałeś domenę).

Znajdź opcję ze zmianą DNS.

Zmień według parametrów hostingu np. ns1.pdg.pl i ns2.pdg.pl

Następnie w panelu zarządzania w hostingu zmień nazwę domeny, na tą co wykupiłeś. :slight_smile:

Domena działa bo sprawdzałem na nano.pl tylko jak wrzucic to wszystko na serwer. :frowning:

jaki masz ten serwer ??

No nie wiem czy dobrze informuję.W panelu jest informacja dns.nano.pl i nie wiem jak to dalej rozgrywać.Może polec mi jakis serwer i jak tam to wrzucic.

Z darmowymi serwerami jest zwykle problem. Z tego co pamiętam to http://www.active24.pl dawał kiedyś do domen darmowy hosting. A teraz chyba coś takiego robi http://www.2be.pl. Może przenieś do nich domenę i zapytaj czy dostaniesz jakiś serwer do niej?

jakimi środkami dysponujesz ? (aby opłacić usługę ?)

Z tego co zauważyłem to " tanie domeny" nie oferuja hostingu i będę musiał przenieść swoją domenę do innego usługodawcy a kasy to nie mam .

rencista , jak przeniesiesz domenę to nie dostaniesz hostingu za darmo :lol: poczytaj dokladnie co napisali powyżej :stuck_out_tongue: może znajdziesz darmowy hosting ktory pozwala na przekierowanie domeny :stuck_out_tongue:

Płatny hosting za darmo do domeny to dają raczej przy rejestracji a nie przy transferze. Trzeba poszukać darmowego i sprawdzić czy można domene dopisac. np. cba.pl

Wiesz wydaje mi się, że kwestia dogadania. Ja sam w kilku firmach dostałem coś ekstra czego nie było w ofercie po tym jak do nich napisałem że chcę z ich usług skorzystać i przenieść się do nich od konkurencji (nie mówię tu oczywiście tylko o usługach domeny/hosting). Wydaje mi się, że możesz spróbować napisać do jednej z tych firm i po prostu zapytać czy jak przetransferujesz do nich domenę to dadzą ci hosting tak jak przy rejestracji. W końcu to ich zysk bo u nich będziesz abonament płacił.

A co do transferów to przecież za to nic nie płacisz. Jak przenosisz domenę do innej firmy to nie tracisz dotychczasowego abonamentu, tylko np. jak domena ci wygasa za pół roku, to za pół roku kolejną opłatę wnosisz już w nowej firmie.

Zarejestrowałem sie na prv.pl i tam załozyłem nową domene/darmową/ tylko jak umieścić tam swoje pliki aby były w Necie?Próbowałem ale jakoś mi nie wychodzi. :frowning:

:arrow: http://www.prv.pl/knowledge-html/?id=0106

Wszystko robię zgodnie z zaleceniem xulu ale albo wyskakuje ,że połączenie nie powiodło się na yoyo a na prv.pl przekroczono limit połączenia. Juz jestem całkiem skołowany tym logowaniem.

rencista , wpisujesz zle dane potrzebne do połączenia z serwerem :!:

Wreszcie udało mi się przesłać pliki ale tylko na

cba.pl

tylko ta nazwa to mi sie żle kojarzy, wolałbum na innym serwisie. :lol:

kup domenę i hosting :!: i nie będzie ci się źle kojarzyć ](*,)

I wreszcie udało mi się wrzucić pliki i strona otwiera sie bez zarzutu na cba.pl tylko ta nazwa to nie jest ciekawa więc zarejestrowałem swoja domenę z " tanie domeny.pl" jako drugą na cba ale niestety po wrzuceniu plików ta strona nie otwiera się.Wyskakuje panel " tanie domeny" i nic.Jak przyczyna?

przekieruj domenę z

" tanie domeny

na katolog w Cba gdzie masz pliki .