Mam trojany i wirusy, niewiem jak się ich pozbyć. Pomóżcie


(Extra Care) #1

Już od dłuzszego czasu zauwazylem ze z moim kompem jest cos nie tak. Pracuje wolno, strasznie zamula, zacina się. Jakis czas temu miałem zaporę Sygate Personal Firewall i działała bez zarzutów, ale od niedawna zaczeła się psuć, przez co komputer nie funkcjonował poprawnie. Odinstalowałem ją. i jest troszke lepiej. Ale z kolei komputer jeszcze bardziej muli. Przeskanowałem kopma. Wykryło mi trojany i jakies inne wirusy. Dałem do kwarantanny. Z programów antywirusowych posiadam Avasta, i Ad-aware. Co mam zrobić żeby na dobre pozbyc się tych wirusow? (podkreślam, że niezbyt chcę zrobić formata).

Mam pytania:

  1. Czy trojany w kwarantannie mam usunąc?

  2. Jak mam sprawdzić czy na komputerze nie mam już żadnego wirusa?

  3. Pożyczyłem od kumpla pendrive'a, bo muszę sobie zgrac zdjęcia, i co mam zrobić żeby przez przypadek nie zainfekować jego pendrive'a?

  4. Czy podłączając aparat cyfropwy do kopmutera żeby wrzucic zdjęcia, mozna zarazic aparat wirusem? Czy coś może sie stać? Czy moge spokojnie podłączyć i wrzucic foty?>

Czy nagrywając muzykę, zdjęcia I filmy na płytki CD, to równiez na nie przenoszę wirusy?

Z góry dziekuje za pomoc.


(Erufenrito) #2

Przeskanuj kompa Malwarebytes Anti-Malware 1.39 + Kaspersky Online Scanner


(Henio Mazurek) #3

Jak najbardziej.

Wykonaj to co napisał Eru + wklej logi z OTL i gmer

http://oldtimer.geekstogo.com/OTL.exe

http://www.gmer.net/

Logi wklej na http://www.wklej.org a tutaj tylko link do wklejki.

Jeśli masz zainfekowany komputer tzw infekcją z pamięci przenośnych to infekcja może rozprzestrzenić się już w momencie podłączenia sprzętu. Dlatego najpierw daj logi to się wyleczy komputer.

Można, ale niekoniecznie.

Nie, chyba, że świadomie nagrywasz wirusy.