Mam windows 8, nie chce win 10

Po dzisiejszej automatycznej aktualizacji systemu windows 8, wyskoczyło okno z aktualizacją na windows 10. Niestety nie ma możliwości zamknięcie tego okna i wymagane jest podanie dnia i godziny aktualizacji aby zamknąć. Nie chce na ten moment zmieniać systemu, czy ktoś jest w stanie pomóc, co zrobić żeby ominąc najlepiej już na zawsze te natrętne propozycje aktualizowania?

W newsach DP przeczytałem, że można zrezygnować z Windows 10.

Szczegóły jak niżej:

http://www.dobreprogramy.pl/Gwx.exe-nabralo-oglady.-Microsoft-pozwala-zrezygnowac-z-darmowego-Windowsa-10,News,74384.html

Niestety u mnie pojawiło się okno bez mozliwości zamknięcia, koniecznie trzeba podać datę, a najpóźniejsza jest za 4 dni. Czy jest jakiś sposób na ominiecie tego?

Może tak?

Usuń wszystkie dzisiejsze aktualizacje.

W ustawieniach Windows Update zaznacz do pobierania tylko WAŻNE aktualizacje. Aktualizacje ZALECANE odznacz. Pobrane zostaną tylko  aktualizacje dotyczące Win 8…

Ktoś ma inny pomysł?

Aktualizacje możesz zablokować narzędziem never10 https://www.grc.com/never10.htm

A moze jest szansa do powrotu do wersji sprzed tej dzisiejszej aktualizacji? Tylko nie widze tego nigdzie w panelu, jest tylko opcja całkowitego restartu.

 

A jeśli np oznaczę w tym oknie datę za 4 dni, to w takim wypadku system automatycznie się zaktualizuje, czy ponownie zapyta kiedy zacząć aktualizować?

Nie bądź naiwny, Windows10 naprawdę nie jest taki zły jak niektórzy straszą, a po pewnym czasie będzie tak, jak już jest dzisiaj ze starszymi systemami.

Najbardziej  “ubawiłem” się jak chciałem pod Chrome zainstalować pewne rozszerzenie, ale ukazała się informacja, że muszę najpierw zaktualizować Flasha. Próbuję zatem zaktualizować Flasha. Niestety ukazała się informacja, że mam starą wersję przeglądarki Chrome i trzeba najpierw ją zaktualizować. No, to zabieram się za aktualizację Chrome i jak nie trudno się domyślić ukazała się informacja, że przeglądarka nie może być zaktualizowana, bo muszę najpierw zaktualizować system do nowszej wersji i kółeczko zamknęło się. :slight_smile:

Ale nie każdy ma ochotę na aktualizację z rożnych powodów (np. brak sterowników).

nusi00 - w jednym z wcześniejszych postów dostałeś informacje jakiego narzędzia użyć żeby tę aktualizację zablokować. Skorzystaj z tego. Poza tym wymienionym, jest jeszcze GWX Control Panel.

w czasie pobierania kliknij anuluj