Mam XP - jak doinstalować 98 SE?

Witam

Dysk podzielony jest na partycję podstawową © i Rozszerzoną, na której są dyski logiczne D ; E ; F. Na C jest Winda XP. Dysk logiczny D jest pusty i czeka na windę 98 SE.

Na C jest system plików NTFS, a na pozostałych jest FAT32.

Pytanie - Jak zainstalować Windę 98 SE na D ? (i nie skasować XP)

Bardzo proszę o wsparcie :o)

P.S. Mam program Acronis Disk Director Suite 10. Ma on taki moduł “OS Selector” który daje wybór przy odpalaniu kompa, jaki OS uruchomić. No ale najpierw trzeba doinstalować drugi System.

P.S.2 Wiem, że gdybym miał W98SE na C, to dodanie WXP byłoby banalnie proste. Ale mam naprawdę sporo programów zainstalowanych i reinstalacja, to byłoby 3 dni w plecy.

może być problem aby zainstalować system w98 nie mając dostępu do partycji podstawowej (na C masz NTFS niewidoczny dla w98) a jedynie dyski logiczne.

ja bym proponował zrobić coś takiego, z D robisz drugą partycję podstawową, E, F dalej niech będą na partycji rozszerzonej jako dyski logiczne.

przed rozpoczęciem instalacji W98 ustawiasz D (drugą partycję podstawową) jako aktywną. Windows 98 powinien ci się bez problemu zainstalować na tej partycji (będzie on ją widział jako C, C z windowsem XP będzie niewidoczna dla W98).

Jeśli uda ci się ta instalacja, ponownie ustawiasz partycję pierwszą podstawową jako aktywną. W bootmanagerze XP (plik boot.ini) możesz dodać linię odpowiedzialną za możliwość uruchamiania XP lub 98. możesz zastosować też tego OS selectora, przynajmniej tak mi się wydaje, nie znam jego możliwości.

Instalacja Windows 98/Me obok zainstalowango już XP

http://www.hal.trzepak.net/faq/winxp/98naxp.html

:slight_smile: