Mam xp sp2, instalować sp3?

(Xqwzts1) #1

Jak myślicie?

czy będę mógł potem wrócić do sp2 bez reinstalla windowsa?

(Cosik Ktosik) #2

Wrócisz przez usunięcie go w dodaj/usuń programy.

Czy instalować? Ja go zainstalowałem i nie mam problemów. Niestety niektórzy na niego narzekają, pojawiają się problemy z kartami dźwiękowymi albo bluescreeny (tutaj oczywiście problem dotyczy głównie posiadaczy procesorów AMD).

(Adax22) #3

Mam AMD SP3 zainstalowałem jak tylko była możliwość jego pobrania NIE stwierdzam żadnych problemów

(rgabrysiak) #4

Po pierwsze obejrzyj prezentację nt. SP3

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 ... +co+nowego?

Po drugie z mojego punktu widzenia, jak każde łatki do systemu tak i SP3 warto zainstalować a jeśli system zacznie ci źle działać zawsze będziesz mógł go odinstalować tak jak kolega wyżej wspomina.

Pozdrawiam

(klonmarcin) #5

ja mam komputer jak w opisie i nie mam żadnych problemów z niczym :slight_smile:

(Xqwzts1) #6

a czy ten sp3 przyspiesza w jakiś sposób działanie windowsa? bo głównie na tym by mi zależało.

(rgabrysiak) #7

U jednych system działa nieco szybcjej u innych nieco wolniej, więc jeśli liczysz na znaczne przyśpiesznie po instalacji SP3, to chyba nic z tego.

Pozdrawiam

(Tomaszfraszewski) #8

Na moim komputerze ani nic nie przyśpieszyło ani nic nie zwolniło :wink: Ale przynajmniej wiem że mam aktualny system z najnowszymi łatkami.

(pakeroso) #9

viewtopic.php?f=6&t=259573

(Lukaszk 89) #10

U każdego działa inaczej.Mi np. po instalacji na sp2 na mniej więcej rocznym systemie musiałem robić formata, bo programy zaczęły wywalać błędy(to już loteria co się sypnie :slight_smile: ).A po instalacji na świeżym systemie...no cóż, ja bynajmniej różnicy nie dostrzegam.

A co do tego czy warto to już sam musisz się przekonać jak to u Ciebie będzie wyglądać.

(1994abc) #11

Instaluj 1 aktualizacja mniej. Ja zainstalowałem wszystko nawet IE7, którego nie lubię :? . SP3 bynajmniej zapewni ci trochę ochrony ale na dużo nie licz. Mi XP po zainstalowaniu SP3 na początku, źle chodził ale potem znacznie przyśpieszył po defragmentacji.

(Dawidnowak20) #12

Oczywiście że warto, SP3 to nic innego jak zbiorczy pakiet poprawek i zabezpieczeń, nie wprowadza nic nowego defacto do systemu, stąd informacje o przyśpieszeniu można włożyć miedzy bajki (efekt placebo czy jakoś tak to się nazywa), co o zwolnieniu i błędach... no cóż mogą tekowe wystąpić, ale praktycznie tylko w przypadku gdy ktoś miał zawalony (zaśmiecony) system przed instalacją SP3, z kolei co do błędów na platformach z procesorami AMD, ten problem już rozwiązano (i o ile dobrze pamiętam błąd pojawiał się na komputerach HP z procesorami AMD i to nie na wszystkich)

(Karolstronie) #13

Warto ja zainstalowałem i przynajmniej mam pewność ze mój system jest aktualny słyszałem ze po instalacji sp3 mogą wystąpić problemy z instalacją aktualizacji do IE :slight_smile: pozdrawiam

(And798) #14

Nie zastanawiaj się - instaluj, ale:

1) zrób punkt przywracania systemu - lepsze niż potem usuwanie w Dodaj/Usuń programy

2) nie instaluj z obrazu ISO tylko z Microsoft Update - niestety wymagana jest tu weryfikacja oryginalności systemu, ale wszyscy zakładamy, że na tym forum piractwa nie ma :smiley: [ale tylko zakładamy :P]

przy instalacji z Microsoft Update robione są jakieś testy kompa i dobierana jest odpowiednia wersja poprawek przystosowana do twojego sprzętu, itp. - wszystko po to, aby zmniejszyć do minimum ryzyko występowania problemów zarówno w czasie jak i po instalacji pakietu

Pozdro :slight_smile: