Mam xp sp2, instalować sp3?

Jak myślicie?

czy będę mógł potem wrócić do sp2 bez reinstalla windowsa?

Wrócisz przez usunięcie go w dodaj/usuń programy.

Czy instalować? Ja go zainstalowałem i nie mam problemów. Niestety niektórzy na niego narzekają, pojawiają się problemy z kartami dźwiękowymi albo bluescreeny (tutaj oczywiście problem dotyczy głównie posiadaczy procesorów AMD).

Mam AMD SP3 zainstalowałem jak tylko była możliwość jego pobrania NIE stwierdzam żadnych problemów

Po pierwsze obejrzyj prezentację nt. SP3

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … +co+nowego?

Po drugie z mojego punktu widzenia, jak każde łatki do systemu tak i SP3 warto zainstalować a jeśli system zacznie ci źle działać zawsze będziesz mógł go odinstalować tak jak kolega wyżej wspomina.

Pozdrawiam

ja mam komputer jak w opisie i nie mam żadnych problemów z niczym :slight_smile:

a czy ten sp3 przyspiesza w jakiś sposób działanie windowsa? bo głównie na tym by mi zależało.

U jednych system działa nieco szybcjej u innych nieco wolniej, więc jeśli liczysz na znaczne przyśpiesznie po instalacji SP3, to chyba nic z tego.

Pozdrawiam

Na moim komputerze ani nic nie przyśpieszyło ani nic nie zwolniło :wink: Ale przynajmniej wiem że mam aktualny system z najnowszymi łatkami.

viewtopic.php?f=6&t=259573

U każdego działa inaczej.Mi np. po instalacji na sp2 na mniej więcej rocznym systemie musiałem robić formata, bo programy zaczęły wywalać błędy(to już loteria co się sypnie :slight_smile: ).A po instalacji na świeżym systemie…no cóż, ja bynajmniej różnicy nie dostrzegam.

A co do tego czy warto to już sam musisz się przekonać jak to u Ciebie będzie wyglądać.

Instaluj 1 aktualizacja mniej. Ja zainstalowałem wszystko nawet IE7, którego nie lubię :? . SP3 bynajmniej zapewni ci trochę ochrony ale na dużo nie licz. Mi XP po zainstalowaniu SP3 na początku, źle chodził ale potem znacznie przyśpieszył po defragmentacji.

Oczywiście że warto, SP3 to nic innego jak zbiorczy pakiet poprawek i zabezpieczeń, nie wprowadza nic nowego defacto do systemu, stąd informacje o przyśpieszeniu można włożyć miedzy bajki (efekt placebo czy jakoś tak to się nazywa), co o zwolnieniu i błędach… no cóż mogą tekowe wystąpić, ale praktycznie tylko w przypadku gdy ktoś miał zawalony (zaśmiecony) system przed instalacją SP3, z kolei co do błędów na platformach z procesorami AMD, ten problem już rozwiązano (i o ile dobrze pamiętam błąd pojawiał się na komputerach HP z procesorami AMD i to nie na wszystkich)

Warto ja zainstalowałem i przynajmniej mam pewność ze mój system jest aktualny słyszałem ze po instalacji sp3 mogą wystąpić problemy z instalacją aktualizacji do IE :slight_smile: pozdrawiam

Nie zastanawiaj się - instaluj, ale:

  1. zrób punkt przywracania systemu - lepsze niż potem usuwanie w Dodaj/Usuń programy

  2. nie instaluj z obrazu ISO tylko z Microsoft Update - niestety wymagana jest tu weryfikacja oryginalności systemu, ale wszyscy zakładamy, że na tym forum piractwa nie ma :smiley: [ale tylko zakładamy :P]

przy instalacji z Microsoft Update robione są jakieś testy kompa i dobierana jest odpowiednia wersja poprawek przystosowana do twojego sprzętu, itp. - wszystko po to, aby zmniejszyć do minimum ryzyko występowania problemów zarówno w czasie jak i po instalacji pakietu

Pozdro :slight_smile: