Mam zamiar kupić Win7Pro czy zadziała mi na tym kompie?

Witam mam zamiar kupić Win7Pro na mój komputer o podzespołach

Intel Celeron 2GHz @ 2.4GHz

GF FX5500

1GB RAM

Tylko przede mną pytanie jak można odchudzić i zoptymalizować go tak aby pobierał minimalne ilości RAM?

nie zadziała

Zadziałać zadziała. Boże ja się pytam jak z wydajnością i jak odchudzić do minimalności a ty mi tu wyskakujesz że nie zadziała jak na laptopie mojego kumla który ma ok 850mb ram działa bo reszte grafika zabiera.

zadziała ~ bo mam podobnie :slight_smile:

szczerze ci radzę daj sobie spokój na tym sprzęcie z win 7 pro

lepszy pożytek będziesz miał jak przepijesz te pieniadze…głowa tylko raz będzie boleć na drugi dzień

Wymagania systemowe Windows 7

Procesor: 1 GHz lub szybszy, 32-bitowy (x86) lub 64-bitowy (x64)

Pamięć RAM: 1 GB (system 32-bitowy) lub 2 GB (system 64-bitowy)

Wolna przestrzeń na dysku twardym: 16 GB (system 32-bitowy) lub 20 GB (system 64-bitowy)

Karta graficzna obsługująca technologię DirectX 9 ze sterownikiem WDDM 1.0 lub nowszym.

Zauważ, że sam system do poprawnej pracy potrzebuje 1GB pamięci fizycznej. W Twoim wypadku tyle posiadasz – a właściwie tylko tyle. Nie zapominaj, że inne programy, które masz zainstalowane na swoim komputerze też potrzebują pamięci ram do poprawnej pracy i etc.

Moim zdaniem odpuść sobie próbę instalacji Windows 7. Kasę która wydasz na ten system lepiej zainwestuj w modernizację komputera – choć coś mi się wydaje że rozmawiamy tu o pirackiej wersji Win7.

Zadziałać, zadziała. Ale nawet bez Aero praca taka będzie męczarnią. Nie mówiąc już o jakiejś grze.

Dziwne bo mam netbooka z podpisu na którym jest właśnie zainstalowany Win 7 Pro. Google Chrome z kilkoma kartami, gg, Winamp i czasami Word(wersja offica 2010) i nie narzekam na szybkość działania. Jeżeli zaczynam otwierać po 7-8 kart to wtedy system rzeczywiście zaczyna przymulać. Bardziej bałbym się o wydajność Twojego procka do codziennych zastosowań - jest to jedno jajowiec.

No ale nie da się odchudzić połowa dodatków jest zbędna.

SeBiX99 , nie pierwszy raz i nie tylko ja zwracam Ci uwagę na poprawne tytułowanie wątku - co masz zamiar kupić? To, że piszesz w dziale Windows 7, nie oznacza, że trzeba się domyślać co chcesz kupić. Proszę dokonać zmiany tytułu tak, żeby konkretnie mówił o problemie, inaczej wątek poleci do kosza.

Roobal już poprawiłem.

Skąd ta pewność SnykeShadow że mowa o pirackiej wersji? Jak bym chciał mieć piracką wersje to bym ściągnął i bym sam przetestował czy będzie dobrze działać.

Czyli ogólnie mówiąc lepiej zainstalować darmowego linux’a lub dalej używać WinXP.

SeBiX99

Po pierwsze. Nikt,(przeraszam za wrażenie) przy zdrowych zmysłach nie wyda X kasy na Windows 7 przy tej konfiguracji komputera.

Po wtóre. Lepiej pozostać przy bardzo stabilnym XP niż pakować się w równie stabilnego, ale jednak (ogólnie) mało popularnego „pingwina” – dotyczy gier programów etc.

Miałeś kiedyś do czynienia z linux’em?

Moim zdaniem przy tej konfiguracji komputera pozostań przy starym dobrym XP.

A teraz na poważnie.

Zapytałeś cyt.„Skąd ta pewność SnykeShadow, że mowa o pirackiej wersji? Jak bym chciał mieć piracką wersje to bym ściągnął i bym sam przetestował czy będzie dobrze działać” i właśnie w tym problem, bo nie wiesz czy będzie Ci działać? Na moje „oko” to szkoda Ci transferu z portalu typu Social Torrent Chomikuj etc.+ boisz się by czegoś nie „skopać” w kompie.

Nawet, jeżeli się nie mylę to na polskiej stronie Microsoftu można dokonać analizy podzespołów, które mamy zamontowane w naszym komputerze pod kątem nowego systemu operacyjnego, – więc, w czym problem?

Nie musisz pobierać pirata, Microsoft udostępnia 90-dniowy trial Windows 7 Enterprise, który możesz pobrać z tej strony http://technet.microsoft.com/en-us/eval … 42495.aspx więc możesz sprawdzić przed zakupem jak system będzie działał na twoim sprzęcie.

Pozdrawiam!