Manager Sieci Bezprzewodowej- poszukuje aplikacji

Witajcie,

w domu mam skonfigurowana siec tak ze router jest podłączony do modemu a wszystkie komputery łączą się bezprzewodowo. Z laptopem nie ma problemu ponieważ on ma wbudowaną kartę bezprzewodową ale PCet ma ową kartę podłączoną na USB a oprogramowanie dołączone do zestawu jest beznadziejne i większość czasu poprostu przestaje raagować. Z tego faktu jest w poszukiwaniu oprogramowania które zastąpi mi oprogramowanie które dotarło do mnie wraz z tą kartą i w przeciewienstwie do niego, będzie funkcjonowało bez szwanku

Proszę o jakieś sugestie

Dziękuję

A próbowałeś wyłączyć: “Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego …” (Menadżer urządzeń > Port USB do którego wpinasz WiFi > Właściwości > Zarządzanie energią)?

Z tego co popatrzyłem to większość tego typu programów jest płatna,i to nie które sporo kosztują,to jest ponoć free

http://www.avanquest.com/USA/software/a … ger-107347

może w trybie zgodności pójdzie,ale nie znam,nie wiem co to…

Ja nie korzystam z żadnych managerów sieci. Albo ich nie instaluje wraz ze sterownikami, albo po instalacji od razu wyłączam w autostarcie lub w usługach. Jadę na tym co ma w sobie Windows (Zero configuration utility) i nie mam żadnych problemów.

Podobnie, jak przedmówca - instaluję wyłącznie sterownik karty bezprzewodowej i żadnego programu do obsługi sieci.

Sprawdzałem to na własnej skórze wielokrotnie - menedżery wifi, dołączane do kart, zawsze sprawiały mi mniejsze lub większe problemy (głównie ze stabilnością połączenia), a ze specjalnych, dodatkowych funkcji nigdy nie miałem potrzeby/okazji korzystać.

Obsługa sieci wifi wbudowana w Windows działa tutaj akurat bardzo stabilnie i bezproblemowo - polecam ten sposób.

Windows Zero Configuration. Nie uznaję żadnego zewnętrznego softu. Dlaczego? Bo w większości przypadków jest beznadziejny. Włącz sobie, aby to konfigurator Windowsa był Twoim domyślnym menagerem wifi i nie powinno być problemu.

Proszę WirelessNetView 1.26

wirelessnetview.gif

Jak w takim razie uruchomic to windowsowe kontrolowanie sieci bo jak ja uruchamiam ta aplikacje to mi pisze ze “inny program obsluguje ta fukcje”, badz cos w tym stylu

Pomocy

Odinstaluj po prostu oprogramowanie karty bezprzewodowej… nie jest Ci do niczego potrzebne. Przy ponownej instalacji karty zainstaluj sam sterownik - bez całego towarzyszącego mu oprogramowania.

Okej, udalo mi sie skonfigurowac windowsowe kontrolowanie sieci bezprzewodowej z czego jestem bardzo zadowolony :slight_smile:

Dziekuje za pomoc