Manager urządzeń błędnie identyfikuje urządzenia- uszkodzony chipset?

(Karol Kurczuk) #1

Witam mam wysłużonego laptopa Asus f5m

I problem się objawia złą.błędną identyfikacją urządzeń w managerze zadań

Mianowicie miałem kartę Atheros 5006 wifi, wyjąłem ją bo była z wykrzyknikiem pomimo wszelkich prób instalacji sterownika, naprawdę na różne sposoby czy to z oficjalnej strony czy to za pomocą różnorakich programów np DriverPack czy innego przez moment było ok, zaś potem połączenie zanikało i karta sieciowa znikała z managera zadań i pomagał tylko czasami reinstal sterownika. Teraz zaś mam kartę TP-Link TL WN721 n jest to karta na usb i w zasadzie nie ma z nią jakichkolwiek problemów, połączenie jest stabilne, nie znika z managera połączeń, ale za to jest identyfikowana jako zwykły Atheros model AR9271 Wireless Network Adapter, pod spodem zaś jest Karta wirtualnego miniportu firmy Microsoft. W innych urządzeniach z wykrzykinikiem mam Inne urządzenie typu mostek PCI 

Proszę o pomoc i diagnozę problemu

(Adammo) #2

Akurat TP-Link TL WN721n to jest Atheros AR9271 (dokładniej oparta jest o ten układ).

Jeśli chodzi o inne sterowniki - mogą to być różnego rodzaju czujniki, diody itp. Ewentualnie może to być nawet głupi chipset który wymaga akurat zainstalowania określonej wersji sterownika.

Przydałaby się również inne informacje (np. system).

Możesz jeszcze zobaczyć tutaj:

http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&p=3&s=95&m=F5M&os=17&hashedid=DbsBVsvUkuXLK5md

Zwłaszcza przyjrzyj się: ASUS ATK0100 UTILITY driver i TPM driver.

(falcon89) #3

Jest użyty systemowy sterownik, który identyfikuje tylko chipset karty (nie producenta).

W Menadżerze urządzeń kliknij prawym na urządzenie z żółtym wykrzyknikiem, Właściwości, Szczegóły i podaj Identyfikatory sprzętu (kliknij prawym, Kopiuj i wklej na forum).

(Karol Kurczuk) #4

Już jest ok. Wyjąłem swego czasu kartę wifi z laptopa tego o modelu Atheros 5006 EG, podejrzewając,że ona nie działa, winiłem za to padający chipset na płycie, ponieważ posiadam taki a nie inny model laptopa w którym to układy graficzne nie należą do trwałych. Czyli jest szansa,że stara karta wifi również będzie działać?