Mandirva 2007 i karta sieciowa :(

(Mateok0) #1

A więc zainstalowałem Mandirva 2007 (wersja Free). Po instalacji zainstalowałem pakiet ndiswrapper. Mam kartę sieciową Planet WL-8305. Wszystko poszło dobrze, wypełniłem wszystkie opcje (IP, WAP, bramki itp.), ale nie może się połączyć z internetem (pisze, że znajdywanie google.pl [czy jakoś tak] i stoi) :frowning: . Gdy klikam jeszcze raz, żeby dodać połączenie to pisze mi tak:

Niektóre pakiety (acx100-firmware) są wymagane, ale są niedostępne.Pakiety te można znaleźć w Klubie Mandriva lub komercyjnych wydaniach Mandrivy.

Informacje: 

z powodu brakującego /lib/firmware/tiacx1*

Wymagane pliki mogą zostać zainstalowane również z tego adresu URL:

http://acx100.sourceforge.net/wiki/Firmware

Co mam zrobić? Ściągnołem już ten pakiet, ale nie skopiuje go do folderu, bo mam problem z wejściem na roota (bo on ma prawa). Gdy wyloguje się i wpiszę login i hasło to pisze, że jest zabezpieczenie i nie zaloguje się :frowning: . Czytałem poradnik (http://strefamandrivy.pl/forum/viewtopic.php?p=31512), ale też nie mam praw do tego pliku, żeby go nadpisać. Co mam robić?

(Kostrzewa83) #2

podczas logowania masz przycisk menu i tam jest opcja logowanie w konsoli wybierz ja zaloguj sie w konsoli jako root i pozniej wpisz startx i bedziesz jako root w kde

(jaru_r) #3

zainstalowałeś ndiswrapper, ale czy zainstalowałeś sterowniki pod WinXP, które masz na płycie dołączonej do karty sieciowej?

plik, którego brakuje to TIACXLN.inf

najprościej skonfigurować od nowa połączenie sieciowe przy pomocy ndiswrappera i wskazać potrzebny plik na uprzednio włożonej płycie CD ze sterownikami do WinXP

kreator konfiguracji połączenia nie musi być uruchamiany z konta roota, ale przed uruchomieniem trzeba mu podać hasło roota

wszystko musi działać, bo mam tą samą kartę i działała nawet na starszych wersjach Mandrivy.

(Mateok0) #4

Tak, po zainstalowaniu dałem konfigurację połączenia (czy jakoś tak) i zainstalowałem sterowniki. Kartę rozpoznaje, ale problem z netem. Gdy daję konfigurację sieci to wyskakuje mi ten błąd co pisałem w 1 poście. Niby neta już znalazło, sieci są, ustawiłem IP i klucz WEP (moja sieć jest zabezpieczona), ale przed ustawianiem ma ten błąd (ale go omija). Jak zainstalować to o czym mowa w tym błędzie? Proszę o dokładną intrukcję, bo z Linuxa jestem zielony :slight_smile:

(jaru_r) #5

ręcznie skopiuj do katalogu /lib/firmware/ plik TIACXLN.inf

wygląda, jakby go tam po prostu brakowało

(Mateok0) #6

To samo :frowning: Może wiesz jak zainstalować tego acx100-firmware?

(jaru_r) #7

Nigdy nie musiałem z tego korzystać, ale, jak kiedyś myślałem o przesiadce na Linuxa, to zadzwoniłem do przedstawiciela firmy Planet w Polsce i przysłali mi takie coś w odpowiedzi na prośbę o sterowniki pod Linuxa:

http://rapidshare.com/files/7147961/LIN ... _.zip.html

w środku są sterowniki i instrukcja.

(Mateok0) #8

Mi jakoś ta instalacja nie idzie... dalej jest ten błąd :frowning: Masz jakieś inne sposoby? Może ktoś wie jak to zainstalować?