Mandrake 10.1 - logowanie na konto root

Witam. Zainstalowałem sobie właśnie Mandrake Power Pack 10.1 i mam kilka pytań. Przy tworzeniu użytkownika podczas instalacji zaznaczyłem opcję automatycznego logowania użytkownika, i nie mogę się teraz zalogować jak root, nawet po wylogowaniu dostępny jest tylko ten użytkownik, a root w ogóle nie ma. Jak mam się zalogować jako root? Po 2. maxymalna rozdzielczość ekranu jaką mam do wyboru to 800x600, jak mogę ustawić 1024x768?

I jak zmienić czcionkę w kadu, bo mam beznadziejną, opisy są zamazane bardzo?


Zmiana tematu na mówiący o problemie

Areh

Logowanie na konto roota w trybie graficznym jest domyślnie zablokowane i tak być powinno. Co do rozdzielczości - w MDK jest chyba co śtakiego jak wybór monitora - może wybrałeś nie taki jak trzeba. Jeżeli to nie to, to wyedytuj (jako root) plik /etc/X11/xorg.conf, znajdź sekcje dotyczącą monitora i wpisz tam parametry swojego mointora (patrz instrukcja obsługi).

Kadu - a zajrzałęś do jego ustawień. Opcj azmiany czcionki jest tam na 100%.

Zanim zadasz kolejne pytania, na górze jest przyklejony wątek z linkami do stron dla newbie. Zajrzyj tam, poczytaj i powinieneś znaleść dużo informacji które Ci się przydadzą.

To jak się zalogować na roota?

A w czym taki post jest pomocny.

Przestań pisac głupoty w tym dziale.

Post Kosz.

Ok, pozostał tylko problem zmiany rozdzielczości, mam dostępne do wyboru max 800x600, a chcę mieć 1024x768 odświeżanie 75Hz, tak mam w Windowsie i jest idealnie, wie ktoś jak to wymusić?

Była już prośba - odpuść sobie tego typu posty.

Masz coś do kogoś - pisz na PW, a nie zaśmiecasz komuś temat.

Ten również leci.

P.S.

A jak masz jakąś konkretną radę dla autora, to podaj mu jakiś pomocny link (choćby do tego, co ma sobie poczytać o linuksie).

To dlaczego moderatorzy nie mogą powiadamiać na PW o usuniętych postach?

Kończy się na tym, ze “niewłaściwy” post zastępują swoim - to jest czyste nabijanie.

Przecież już areh wspominał przyklejonym temacie, tam jest kilka przydatnych linków.

P.S W pierwszym poście podałem komendę do zalogowania się na konto roota - su. Gdy się pomyśli pięc sekund, to dojdzie się do wniosku, że należy do wpisać to terminala - a nie napisać na kartce i przyłożyć do monitora.

cece to okaż się wielkoduszny i tłumacz wszystko krok po kroku. Nie przyszło Ci do głowy, że skoro ktoś tu pisze, to NIE MUSI ZNAC SIĘ NA TYM ?? do ciężkiej… forum jest od tego, żeby POMAGAĆ INNYM a nie walić głodne kawałki i pokazywać wszystkim dookoła, że są idiotami w tej materii :confused:

dzięki temu następny temat, który mógł się okazać przydatny dla innych zszedł na psy - rewelacja

p.s zanim użyjesz swoich argumentów

to pomyśl chwilę z czym to się wiąże i poczytaj odpowiednie zapisy na temat roli moderatora na forum. Argumenty o nabijaniu postów z naszej strony są kompletnie pozbawione racji bytu i bezsensowne. Odnosze wrażenie, że to właśnie ty w tym momencie okazałeś się zwolennikiem cyferek pod avatarem powołując się na takie argumenty.

przemoc - przepraszam, ale kontynuacja dalej tego tematu straciął sens - zanim ktoś się przebije przez bełkot do meritum sprawy, to się zniechęci.

Jeżlei Twój problem nie został rozwiązany załóż drugi temat - tam już NA PEWNO NIE BĘDZIE TAKIEJ SYTUACJI.

jeszcze raz przepraszam