Mandrake 10 czy Windows XP?

Cześć! Na którym systemie operacyjnym wg Was lepiej się pracuje z grafiką, wideo itp?? Chodzi mi o grafikę trójwymiarową, która zużywa więcej mocy komputera, jak i obróbka wideo. Obecnie mam system XP i gdyby Mandrake był lepiej przystosowany pod grafikę, to zmieniłbym go, ale nie wiem, czy warto, więc pytam? :smiley:

Niby są emulatory na te programy - photoshop i inne, lecz działają tylko z ich starszymi wersjami :frowning: Ja polecam , szczególnie odmianę Professional WinXP, jest naprawdę dobra :smiley:

Z powodu problemów z oprogramowaniem - winXP.

Zresztą w winXP obsługa progosów jest szybsza.

Aha, no to zostaję przy XP Pro :). A podobno Linuxy są stabilniejsze od Windowsa?

To jest kwestia względna :slight_smile:

Od Win98 to tak,ale od XP to niebardzo :slight_smile:

Zalezy jak jest linux jest dobrze zrobiony i jest lepsza wersja nie jakas tam mandrake to linux calkiem nawet dobrze chodzi, a ja tez polecam do grafiki XP

pozdro

Czytam te Wasze wypowiedzi i zbiera mi się na śmiech, szczerze mówiąc.

Dlatego są to moje ostatnie słowa na tym forum.

Jak by co, to zajrzyjcie na pl.comp.os.linux.

Bye! :heej:

Jak to się ma do tematu ??

Oj mylisz sie, XP jest stabilny i to jak na produkt MS nawet bardzo, ale do Linuxa mu daleko.

Czy linux nadaje sie do grafiki? To zalezy, obecnie najbardziej zaawansowane programy graficzne pod linuxa to Gimp, do DTP Scribus. Byc moze nie sa one 100% odpowiednikami programow windowsowych (np: Photoshop) ale sa DARMOWE. A za licencje Windowsa i Photoshopa to zaplacisz tyle kasy, ze az sie slabo moze zrobic. Tak wiec trzeba wybierac, albo program, ktory jest uznawany za najlepszy w swojej branzy (Photoshop) i wydac na niego krocie, albo za 0zl sciagnac sobie Linuxa i Gimpa, ktory powoli zaczyna deptac po pietach komercyjnym programom graficznym.

Pojednam was hehe PANIE KUP SE MACA! :wink: Linux jest stabilny? hyyy jasne że tak! Grafika tylko w tym porównaniu na Xp bo pod linuxem ( i tu mysl) nie ma dobryk programow graficznych a emulowanie mija sie z celem i tyle.

Pytanie dla Linux expertów ole programów macie zainstalowanych pod linuxem a ile pod winda?kocham linuxa ale doceniam wszechstronnosc windy…smiejcie sie ale tak jest. Windy nauczy sie maly chlopiec a linuxa? Informatyk heheh dobra ale ************ bzdury!

UpDate:

fiesta

Dobra, dzięki za odpowiedzi, zostaję przy Windows XP, nie mam zamiaru się uczyc i poznawac od nowa jakiś system :]. Na to nie mam czasu nawet.