Mandrake - pytania przed instalacją

  1. na ile i jakie partycje trzeba zrobic zeby było wsio ok

  2. co warto i trzeba odrazu zrobic po zainstalowaniu (konfiguracja, instalcja pakietów) jesli było by to mozliwe zeby podac mi komendy

  3. jak sie pobiera aktualizacje do całego systemu (jądro, system, pakiety)

jesli popełniłem jakies błedny to prosze sie nie gniewac i mnie poprawic :slight_smile:

  1. dwie partycje przynajmniej po 5Gb,

  2. wrato zinstalowac jakieś sterowniki [jeżeli czegoś ten system nie obsługuje - np.: karta sieci bezprzewodowej WiFi]

  3. aktualizacje pobiera się przy instalacji jeżeli skonfigurujesz karte sieciową.

Partycje:

  1. Swap - 2 x Ilosc Ramu ale nie wiecej niz 600Mb

  2. Systemowa np: Ext2 z 6Gb pewnie bedzie tsza na ten badziew.

Jakie Ext2, przecież tego już prawi niekt nie używa. Ext3, albo Reiserfs.

Kormik13, może wymyślałbyś jakieś oryginalniejsze tematy do swoich postów, bo jeszcze trochę a nie mędzie można połapać siew tychTwoich “mandrake”.

A pozatym, dlaczego nie użyjesz Google. Odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania znajdziesz tam bez problemu. Wpisz sobie w wyszukiwarkę “newbie”, “linux+partycje” - ogólnie, pokombinuj trochę, bo chcąc używać Linuksa będziesz musiał pryzwyczaić się do częstego szukania info. w necie, a na forach nie zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał odpowiedzieć na pytanie które było zadawane już x razy.

I jeszcze jedno - to nie jest jedyne forum poświęcone Linuksowi, w dodatku, to jest to jedno z “mniej fachowych” forów tego typu - bez obrazy dla nikogo.

Pozdrawiam

dobra dzieki