Mandrakelinux10 razem z biblioteczką KŚ. Nie mogę odpalić

Witam

Mam najnowsze wydanie z cyklu biblioteczki KŚ nt. Mandrakelinux 10 PowerPack. jest pełny przewodnik, wszystko jest opisane.

postanowiłem go zainstalować na innym dysku 10GB, gdzie było kiedyś XP PRO. Przy instalacji linuxa skasowałem całą zawartośc dysku. Instalowałem, wszystko z instrukcją, wydaje mi się, że wszystko zrobiłem popranwie. Włączam system, włącza się konsola, to wpisuję swój login, i pokazuje się: [boczi@klient-212-4 boczi] $ . Dowiedziałem się, że trzeba nastręnie wpisać: startx. Wpisuję. I pojawia się błąd:

“error no screens found. XI0 fatal IO error 104 (connection reset by peer) on X server " : 0.0 " after 0 requests (0 known processed_ with 0 events remaining”.

Co w takiej sytuacji zrobić?

A nie zainstalowałeś czasem systemu bez iksów (Xorg, KDE, Gnome, itp.).

Spróbuj przejść w konsoli do katalogu /etc/X11 (cd /etc/X11) i sprawdzić, czy jest tam plik xorg.conf (albo jakoś tak) lub XF86Config (zrobisz to listując pliki w katalogu za pomocą polecenia ls

Dzieki za pomoc, ja zrobilem tak, ze zainstalowalem na nowo, i zmienilem jakies ustawienia w konf. karty graf. i teraz nie ma problemów.

Pozdrawiam