Mandriva 2005 vs 2006

Witam, wszytskich którzy kożystali z mandrivy zapraszam do wypowiadania się na temat która według was wersja systemu jest lepsza i bardziej dopracowana , wersja 2005 czy 2006, dlaczego ?

Ja miałem na kompei wersje 2005 i 2006, wersja 2005 była spoko, cały sprzet wykryło ładnie, neostrada chulała i nie miałem problemów z żadnymi dodatkowymi aplikacjami czy użądzeniami typu drukarka, skaner, a w wersji 2006 same problemy…od instalacji sprzęt źle wykrywany, zero kofiguralności neostrady, problemy z drukarka i skanerem, , uważam ze co wersja mandrivy nowsza tym bardziej nie dopracowana, jakie są wasze odczucia ?

Może masz zainstalowaną jakąś lipną wersje. Ja zainstalowałem Mandrive 2006 PowerPack. Ma wszystkie sterowniki (akceleracja Ati i Nvidia), Neo chodzi lux, skaner (mój Plustek P12), aparat cyfrowy, drukarka, modem, monitor.

Hula bez zarzutów i to na starym kompie: Celeron 566 MHz, Diamond Viper II 32 MB (S3), 40 GB HDD, modem Pentagram, 192 RAM, Neo 128. Miałem wcześniej Mandrake 10.1 PowerPack i też nie narzekałem.

Pozdrawiam

Moje doświadczenia z Mandriva/Mandrake są z czasów wersji 7 do 9.1 i faktycznie, w tym okresie, każda kolejna wersja była coraz cięższa i powolniejsza, ale z tego co czytalem i slyszalem o 2006, powinna być niezła

Rzeczywiście. Koleje wersje, które się pojawiały coraz bardziej obciążały system. Dopiero Mandrake 10.1 sparwował się przyzwoicie. Miałem również zainstalowaną wersje Mandriva 2005 Lite. Tragedia była ze sterownikami do S3 Savage 2000 (chodziły w trybie Vesa). Przy próbie włączeia filmu (Mplayer, Xine) system się zawieszał. Jednak podejżewam, że z wersją PowerPack nie było problemów. Natomiast w wersji 2006 zalecają przy słabych konfiguracjach pracować na FluxBoxie. Ja pracuje na KDE 3.4 i nie odczuwam jakiś niedogodności.

Pozdrawiam !

oki,z probelmami na mandriva 2006 sie uporałem, a system na bardzo dobrej konfiguracji zamulał KAT, jest jeszcze niestety nie dopracowany, troszkę za wcześnie go włożyli do mandrivy, i mam mandriva 2006 free, i powiem tyle że windozy używam tylko ja potrzebuje cos wydrukować, bo na lexmark z612 nie ma normalnych sterów

Rzeczywiście. Ja też mialem problemy z KAT. System zamulało tak, że nic nie można było zrobić. Teraz korzystam z niezastąpionego MC i dobrze pokatalogowanych plików. Chyba najlepsze rozwiązanie w moim przypadku.

Pozdrawiam !

Mam takie pytanie o Mandriva 2006 przy okazji. Czy ta Mandriva zaweira w sobie sterowniki do modemu thompsona do neo? Bo wczesniej instalowalem Mandrake 10.1 ale tam nie bylo ich. Były tylko stery do sagema.

czy w tej Mandrivie 2006 sa już stery do thompsona? Bo chciałbym zainstalowac ten systemik , ale jak nie bedzie internetu to nie ma sensu tego robic.

Co za problem odpowiednie stery sobie zainstalować??

a po co instalowac stery które są już w systemie?? paranoja…a konfiguracja neostrady na mandrivie jest bajecznie prosta :stuck_out_tongue:

wystarczy tylko utworzyc połaczenie sieciowe adsl i wpisać dnsy i net smiga :slight_smile: wiem bo sam kozystam

Ja tego nie wiedziałem , że są.

Podałem tak dla przykładu bo jest tyle instrukcji jak to zrobić, że tylko wybierać.

ie7 czyli strony do Thompsona są już w Mandrivie? Czy tylko do Sagema jak w Mandrake? Co do linuxa jestem początkujacym userem, więc wybaczcie lamerskośc niektórych pytań. :slight_smile:

stery do thompsona sa w mandrivie, ale takie że z cięzkim problemem odpalisz neostradę na tym modemie, do sagema jest lepsze wsparcie, ale przejżyj forum http://www.forum.mandriva.pl tam nie raz pojawiał się problem z tym modemem i rozwiązanie tez było podane że wszytsko działa ok, jak masz wykupiony dostęp do strefy mandrivy na poziomie podstawowym, masz np. discovery to ściągasz jedno firmware do modemu i net już działą bez problemu

Dzękuję za odpowiedz ie7. O to mi chodziło. :slight_smile: