Mandriva 2009 - zmiana motywu KDE, nowe ikony na pulpicie

Witam!! przeskoczyłem z ubu 8.10 na mandriva free 2009 i w ogóle nie moge sie połapać. Sądziłem ze bedzie standardowy motyw kde a tam bo brak sa jakieś dziwne "połamane"psełdo xp, ściągałem coś z neta {miejscem docelowym pulpit} a po ściągnięciu nie było tego na “ekranie głownym”, nie ma takiego czegoś jak “mój komputer”, nie mówiąc o compiz f. Pomóżcie i wytłumaczcie o co chodzi (nie koniecznie odrazu odsyłka na inny watek). Z góry dziękuję.

Photo:

1001405bp3.th.jpg

1001410po2.th.jpg

1001411qx2.th.jpg

Wykasuj pliki / katalogi z konfiguracją kde oraz gnome, jeśli takowe istniały / istnieją w twoim KATALOGU /home => skasuj tam i tylko tam - pliki ukryte. Na pewno to nie zaszkodzi, a spowoduje zastosowanie ustawień domyślnych środowiska graficznego przy następnym starcie X.

Tak tylo ze w ogole nie wiem jak sie dostac do /home w konsoli cd /home ale jak póżniej pousuwac kde i gnome i te pliki ukryte

http://www.eioba.pl/a69846/wprowadzenie … temu_linux

Podpunkt: 6. U podstaw siła drzemie, czyli obsługa konsoli

Dzieki za link ale tak ciężko powiedziec jak to usunąć !!

cd /home/NAZWA_USERA

rm -r .kde* 

rm -r .gnome*

Lekko nie na temat - dziwne, ale takiego theme w Mandriva 2009 nie ma.

matiit : jak tak robie to krzyczy “rm: nie można usunąć .kde*: Nie ma takiego pliku ani katalogu” ?? :x

Wyświetlanie pod konsolą plików ukrytych uzyskasz komendą: ls -a. Jeśli są katalogi usuń je komendą: rm -rF .kde, rm -rF .gnome. Spróbuj także odpalić menedżer okienkowy np wpisując w konsoli ‘krusader’ albo ‘konqueror’ - mogą się one jednak nie odpalić, spróbuj również wpisać ‘mc’ taki odpowiednik norton commandera - będzie Ci łatwiej zlokalizować i usunąć te katalogi.

Po prostu w konsoli napisz:

rm -rf ~/.kde*

rm -rf ~/.gnome*

i po zabawie :slight_smile:

Jak tak wpisuje też krzyczy ze nie ma takich plików

Kamil, otwórz konsole, wydaj polecenia przekopiuj ich wynik:

pwd

ls -la

uname -a

pwd : /home/kamil

uname -a: Linux localhost 2.6.27.7-desktop-1mnb #1 SMP Thu Dec 11 17:28:52 EST 2008 x86_64 Intel® Core2 Quad CPU Q6600 @ 2,40GHz GNU/Linux

ls -la: 1001413rn6.th.jpg

wywal katalogi gnome i restart X

restart X to też katalog ??? on jest w /home/kamil ???

Tylko, że to nie jest Gnome a ICEWM…

Nic nie musisz wywalać, na ekranie logowania wybierz typ sesji - KDE3 nie ma w Mandrive 2009, jest KDE 4.1

Oczywiście sesje zależą od tego jakie sobie zainstalowałeś. Jeśli chcesz KDE3, z konsoli jako root:

drakrpm

W pasku wyszukiwania znajdź takie pakiety jak: task-kde3 kde-i18n-pl Po zakończeniu instalacji należy jeszcze w konsoli wpisać:

chksession -k -g

Od tej chwili możesz wybrać KDE3 jako środowisko graficzne na ekranie logowania (Sesja)

TZN. gdzie

Wpisuje sudo drakrpm i wyskakuje komunikat w konsoli:

Teraz nawet nie moge sie zalogować jako root, dzięki za pomoc ale postawie ubuntu i zainstaluje kde

Hehe, nie obraź się ale instalacja, którą przeprowadziłeś wygląda w tej chwili tak jakbyś robił to z zamkniętymi oczami. Nawet nie wiedziałeś czy KDE jest zainstalowane (sic!)

By zalogować się na roota należy wydać polecenie su (oraz hasło roota o ile je ustawiłeś)

Jak uda Ci się uruchomić drakrpm to będziesz wiedział o jak pasek wyszukiwania chodzi.

Możesz też z konsoli (jako root) napisać (zamiast uruchamiania drakrpm):

urpmi task-kde3 kde-i18n-pl

Instaluj, tylko nie gadaj później iż Mandriva to syf. Po prostu brakło Ci wiedzy i chęci :|

[http://www.naszamandriva.pl/faq.php?cat\_id=9](http://www.naszamandriva.pl/faq.php?cat_id=9) (Rozdział 3 i 4)