Mandriva 2010 gnome - huawei e156g


(TrustNoOne) #1

Witam,

z ciekawości zainstalowałem sobie Mandrivę 2010. I potwierdziły się moje obawy co do instalacji modemu Huawei E156G. Generalnie nawet WiFi mi nie działa (nie chce się połączyć) choć "sieci" wykrywa. Szukałem na różnych forach i jest tysiąc sposobów - niestety są to sposoby częściowo opisane lub różne glosy się pojawiają, ze działają lub tez nie.. :confused: Zwykle korzystam z Windowsa i Ubuntu jednak Mandriva jak już zauważyłem podczas instalacji to zupełnie inna bajka. Pobrałem tez paczki z neta (pod Winda) ale nie chcą mi się zainstalować. :confused: System pluje się dokładnie o brak pakietów comgt i ppp. Starałem się (zgodnie ze wskazówkami z neta) je dodać z terminala ale niestety niektóre komendy nie są rozpoznawane.. :frowning:

W sumie już mnie Mandriva zaciekawiła, ze nie jest taka jak inne systemy, które instalowałem z ciekawości a wiec sadze, ze warto trochę jej czasu poświecić ale bez neta to już ciężko będzie (przełączać się pomiędzy systemami non-stop). :confused:

Prośba o pomoc (najlepiej dość szczegółowo co, gdzie i jak gdyż jak napisałem to jest pierwsza instalacja przeze mnie tego systemu..).

Dzięki i pozdrawiam.

TNO


(system) #2

Cześć,

Spróbuj GLOBAL 3G. Pisze że obsługuje modem Huawei E156G i do tego program jest na wszystkie platformy w tym Mandrivę.

Strona projektu: http://www.global3g.strony.pl/index.html

Pozdrawiam :stuck_out_tongue:


(ra-v) #3

http://linux.rh.cba.pl/ - rózne kombinacje.

comgt i ppp - trzeba zainstalować, jeśli masz jakieś instrukcje to spróbuj.

Nie wiem jak w Madrivie wyglada instalacja ale chyba

urpmi comgt

urpmi ppp

Ja teraz łączę się Network Managerem, możesz spróbować jeszcze umtsmonem, KPPP czy wvdialem.

Jakich poleceń niby nie masz?


(TrustNoOne) #4

Cześć,

dzięki za chęci ale niestety system nie rozpoznaje komend (także twoich).. ;/ W dodatku dyski jak mi się odmontowały tak się zamontować nie chcą... :confused:

Czy zatem idzie jakoś mandrivę odinstalować (bo może się coś kopnęło podczas instalacji) czy trzeba formata tylko zrobić?

Pozdr


(marcin82) #5

A wpisujesz te komendy dotyczące instalacji czy montowania dysków z prawami root'a?


#6

TrustNoOne , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.


(TrustNoOne) #7

******************

@ marcin'82 - tak, wszystkie komendy wpisywałem "na" roocie. Nic to nie dało niestety.. :confused:


(ra-v) #8

Generalnie chodzi o instalację comgt i ppp, nie mam pojęcia czym Ty instalujesz pakiety. Podałem te polecenia bo takie poszukałem w necie, niestety nie mam Mandrivy. Może musisz zainstalować urpmi.

Dysków nie musisz formatować, możesz chyba nadpisać, ewentualnie sformatować w instalatorze Mandrivy.

PS. Poprawność pisowni obowiązuje wszędzie, lepiej się jest przyzwyczajać do w miarę poprawnej pisowni, nikt za jedna kropkę, przecinek czy ąęśćź nie będzie cie ganił - każdemu się zdarza.


(TrustNoOne) #9

OK dyski dziś udało się zamontować :smiley: ale z netem nadal nici. Global 3G nie daje rady wiec muszę troszkę posiedzieć i poszperać. Jakby ktoś miał jakiś pomysł to wyczekuje. :slight_smile:

PS Jak sadzicie czy wolumeny spod Windy mogą mieć wpływ na działanie plików? Czy może lepiej pod Linem jakąś partycję skonstruować?


(marcin82) #10

Witam.

Zajrzyj tutaj:

http://forum.pclinuxos.org.pl/search.php?mode=results

tutaj:

http://www.mandrivalinux.eu/search.php?searchid=419021

albo tutaj:

http://www.google.com/cse?cx=partner-pu ... &sa=Szukaj

Ostatni link to wynik przeszukiwania forum.ubuntu.pl, tylko tam w postach pojawia się model modemu dokładnie taki sam, jak twój.


(TrustNoOne) #11

Minął prawie miesiąc a ja dalej się z tym bujam.. :confused: Szkoda, że tak wielu ludzi tutaj poleca Mandrive a nikt nie potrafi pomóc... Wyczekuje Ubuntu. :slight_smile:


(ra-v) #12

W jakim sensie mogą mieć wpływ i na co? Bo na modem na pewno nie.

No ale zainstalowałeś coś np. Network Manager (po polsku Menadżer Sieci, Menadżer połączeń?), masz już takie coś w systemie? Ja mam ustawienia np. w menu System / Preferencje / Internet i sieć / Połączenia sieciowe. W zakładce komórkowe ustawiam odpowiednie parametry, odpalam i chodzi. Masz takie coś?