Mandriva 2011,0 nie chce się uruchomić

Witam wszystkich

Ponieważ jestem “świeży” na forum, a tym bardziej w Linuksie, to proszę o wyrozumiałość gdyby coś nie tak :?

Zainstalowałem z płyty Mandrivę 2011 i586.1 na drugim dysku. Na pierwszym mam Xp home (domyślny).

Restart komputera, wybór systemu, Mandriva się uruchamia i nagle czarny ekran a na nim napis:

Mandriva Linux release 2011,0 (Official) for i586

Kernel 2.6.38.7 - desktop - 1mnb2 on an i686/tty1

localhost. localdomain login:

Proszę o pomoc, bo dla mnie czarny ekran to “czarna magia”- ja raczej z tych klikających myszką, więc proszę o zrozumiałe dla nowicjusza porady.

Dodam, że wcześniej tak samo było z wersją Live CD. Natomiast OpenSUSE działał normalnie

Musisz wpisać swój login a następnie po jego wpisaniu podać hasło.

Jedno i drugie musiałeś wpisywać w momencie instalacji systemu.

O tym akurat pomyślałem, ale nic to nie dało.

Wyświetlał się napis login incorect lub pasword incorect - nie wiem czy poprawnie piszę.

Na pewno wpisywałem dane te wpisywałem takie same jak przy instalacji.

A może ma to związek z tym, że instalator wyświetlił komunikat, że preferowana pamięć powinna wynosić coś 700 ileś, a system ma 500 ileś

Dodane 23.03.2012 (Pt) 21:56

A przy okazji: jak się wychodzi z tego “czarnego okna”? Bo ja umiałem tylko za pomocą przytrzymania przycisku power

Widać musi być inne.

Jaki sprzęt masz?

Można wyjść powerem wciskając raz krótko.

Jaki sprzęt - mówiąc krótko baardzo stary

Wracając do tematu, sformatowałem dyski programem Gparted live cd, ponownie zainstalowałem Mandrive i … znowu to samo!

Niby się uruchamia, ale po chwili czarny ekran i ten sam tekst:

Mandriva Linux release 2011,0 (Official) for i586

Kernel 2.6.38.7 - desktop - 1mnb2 on an i686/tty1

localhost. localdomain login:

Z tą jednak różnicą, że tym razem instalator nawet nie prosił podczas instalacji (tak jak za pierwszym razem) o wprowadzenie nazwy i hasła DZIWNE?!

Chyba nie będę z tym dalej walczył i Mandrivę sobie odpuszczę. Może dla tego systemu mój komputer jest po prostu za słaby

Jeśli chcesz mieć tego typu system, to sprawdź jeszcze PCLinuxOS:

http://pclinuxos.com/ .