Mandriva 2011 - zawiesza się chwilę po zalogowaniu

Witam, mój kłopot z Mandrivą 2011 32bit polega na tym, że po zainstalowaniu wersji FREE, zainstalowaniu z aktualizowanych repozytoriów sterownika do GeForce 8600GT i kilku niezbędnych elementów za pomocą skryptu ze strony mandriva.org.pl po ułożeniu sobie środowiska KDE pode mnie jeżeli chodzi o tzw “feel&look” wszystko działa ok, filmy flash, java itd… tak właśnie jak w PowerPack’ach to zawsze po którymś zalogowaniu się, trzecim, czwartym najdalej klikając Menu Aktywatora Aplikacji czy też klikając na ikonkę programu z zasobnika systemowego zamiast Mandriva zamiast dać możliwość uruchomienia jakiegokolwiek programu zawiesza się, poruszać mogę sobie jedynie kursorem, skróty klawiszowe nie działają. Z wcześniejszymi wersjami tej dystrybucji - od wersji 2007 nie miałem kłopotów radząc sobie na komputerach domowych (zawsze proc Intel grafika NVidia - odwrotnie niż bym chciał zupełnie :stuck_out_tongue: - nie wpiętych pod internet, więc to lekko kwestia przyzwyczajenia/sentymentu, więc na akwizytorów… przepraszam, tzn. apologetom Ubuntu a tym bardziej Debiana - jestem laikiem - z góry dziękuję. :wink: na forach znalazłem poradę, że podobne symptomy objawia nieprawidłowe działanie Klippera - chyba tak się to pisze… Ze względu na bardzo uproszczony instalator systemu nie daje on możliwości NIEwybrania lub konfigurowania włączonych usług i deamonów tak jak w poprzednich wersjach więc w/w Klipper się instaluje zawsze. Jeśli to zły trop to może Adobe Flash Player? Proszę o pomocne rady i pozdrawiam.

P.S. konfiguracja sprzętu:

  • Intel Pentium D 2,8GHz

  • GF 8600GT

  • SB Audigy 2 ZS

  • płyta główna Asus P5LD2 SE na chipset Intel 945G

  • 2GB ram