Mandriva 64 nie instaluje się w VirtualBox'ie

(kijek) #1

Stwierdziłem jednak, że nie ma sensu bawić się w dystrybucje przenośne. Wszystko poustawiałem w VirtualBoxie, ale gdy tylko płyta z Mandrivą się wczyta, wyświetla mi komunikat o tym, że mój komputer jest 32 bitowym urządzeniem i nie można zainstalować systemu, chodź kiedyś zainstalowałem Ubuntu 64 na platformie 32 bit. Pobrałem VirtualBox-1.6.4-Win_x86, wcześniej pobrałem też VirtualBox-1.6.4-Win_amd64, ale wyświetlało mi przy instalacji komunikat: "Ten pakiet instalacyjny nie jest obsługiwany przez procesor tego typu. Skontaktuj się z producentem aplikacji". A mój procesor to Athlon 64 x2. Dodam jeszcze, że gdy nie instaluję Mandrivy przez wirtualną maszynę, to nie wyświetla, że posiadam platformę 32 bit, tylko jest wszystko ok. Pomóżcie.

(mati75) #2

system 64 bit na 64 bitowym windowsie inaczej nie zainstalujesz

(adam749) #3

Z tego co wiem to chyba niemożna zainstalować wirtualnego systemu x64 na systemie x86.

Oba systemy mszą być 64 bitowe.

(kijek) #4

Kurcze, a najgorsze jest to, że nie ma Win. XP HE w wersji 64 bit :expressionless:

Dobra, idę ściągać Mandrive 32 :frowning:

// Połączono posty.

Cześć, znów mam problem. Ściągnąłem Mandrive x86, instaluję ją za pomocą VirtualBox'a i gdy zaczyna się instalować najpierw formatuje partycję hda1, a VirtualBox wywala komunikat: http://img529.imageshack.us/img529/4016/mlub4.png

(mati75) #5

błąd pamięci

(kijek) #6

Ok, czyli co powinienem zrobić, aby można było zainstalować ?

(Kaka') #7

KijekPL23 , nie zakładaj nowego tematu dla każdego problemu, który można ciągnąć dalej, w innym, swoim, temacie. Łączę tematy.

(mati75) #8

przydzielić więcej pamięci dla maszyny wirtualnej

(kijek) #9

Przydzieliłem 512 i jeszcze mało ? To ile mam dać ? Mam 1GB.

(mati75) #10

758 spróbuj

(kijek) #11

Aha, ale czy Windows mi pociągnie na 256 ?

(mati75) #12

nie wiem, jaka wersja mandrive one?

(kijek) #13

Wersja to Mandriva Linux Free 2008 Spring, spróbowałem dać 758 RAM i nawet szło, kilkakrotnie wywaliło mi ten błąd to klikałem maszyna->wznów, ale za którymś razem już się nie udało. Co prawda mam jeszcze na półce 512 RAM, ale wcześniej gdy podłączyłem z taką samą 1 GB, to 1BG się spaliła.

(mati75) #14

ściągne i sprawde

(kijek) #15

ok, dzięki.

(mati75) #16

instaluje się bez większego problemu na 512 mb

(kijek) #17

Mam jeszcze kilka pytań (chodź pewnie będzie ich więcej)

1. Pobrałem kilka programów w formacie .rpm, zainstalowałem antyvirusa o nazwie antivir, ale gdzie go znajdę, ponieważ w menu nigdzie nie ma. Poza tym pobrałem także wine, a w nim wyświetla mi:

"Niektóre z wybranych pakietów nie mogą zostać zainstalowane:

wine-1.1.3-mdv2009.0.i586 (z powodu

niesatysfakcjonującego pakietu libwine1[== 1:1.1.3])

Czy kontynuować mimo to ?"

I co mam wybrać, Przerwij, czy Ok ?

1. Ok, znam komendę, ale nie wiem, jak dodać użytkownika do grupy wine, ponieważ, gdy wpiszę np:

wine c:/windows/some.exe

wyskakuje mi coś takiego:

* Sorry, for your own safety we will not allow *

* running wine as root. *

* Add your user to group wine and try again *

* as user. *

Oczywiście zalogowałem się poleceniem su

(matiit) #18

Programy instaluj poprzez urpmi.

A co do wine do wydaj z roota komendę:

gpasswd -a TWOJA_NAZWA_USERA wine

(kijek) #19

Dodałem już do grupy wine, ale niestety nic to nie dało, wciąż mi wyświetla ten komunikat:

* Sorry, for your own safety we will not allow *

* running wine as root. *

* Add your user to group wine and try again *

* as user. *

A tak poza tym, wine chyba powinno utworzyć swój katalog w usr/nazwa_usera, czy na prawdę tak jest ? A antyvira jak nie było, tak nie ma, wyświetla coś takiego:

[root@localhost pietrek]# urpmi antivir-2.1.10.15-53.nosrc.rpm

ostrzeżenie: antivir-2.1.10.15-53.nosrc.rpm: Nagłówek V3 Podpis DSA: NOKEY, key ID 9c800aca

Poniższy pakiet ma niepoprawny podpis:

antivir-2.1.10.15-53.nosrc.rpm: Niepoprawny podpis (NOT OK (no key): antivir-2.1.10.15-53.nosrc.rpm: NagÅówek V3 Podpis DSA: NOKEY, key ID 9c800aca)

Czy chcesz kontynuować instalację ? (t/N) t

[root@localhost pietrek]#

(matiit) #20

Ale uruchamiaj wine z usera, a nie z roota!

Co do antywira, napiszę jeszcze raz. Urpmi.