Mandriva 64 nie instaluje się w VirtualBox'ie

Stwierdziłem jednak, że nie ma sensu bawić się w dystrybucje przenośne. Wszystko poustawiałem w VirtualBoxie, ale gdy tylko płyta z Mandrivą się wczyta, wyświetla mi komunikat o tym, że mój komputer jest 32 bitowym urządzeniem i nie można zainstalować systemu, chodź kiedyś zainstalowałem Ubuntu 64 na platformie 32 bit. Pobrałem VirtualBox-1.6.4-Win_x86, wcześniej pobrałem też VirtualBox-1.6.4-Win_amd64, ale wyświetlało mi przy instalacji komunikat: “Ten pakiet instalacyjny nie jest obsługiwany przez procesor tego typu. Skontaktuj się z producentem aplikacji”. A mój procesor to Athlon 64 x2. Dodam jeszcze, że gdy nie instaluję Mandrivy przez wirtualną maszynę, to nie wyświetla, że posiadam platformę 32 bit, tylko jest wszystko ok. Pomóżcie.

system 64 bit na 64 bitowym windowsie inaczej nie zainstalujesz

Z tego co wiem to chyba niemożna zainstalować wirtualnego systemu x64 na systemie x86.

Oba systemy mszą być 64 bitowe.

Kurcze, a najgorsze jest to, że nie ma Win. XP HE w wersji 64 bit :expressionless:

Dobra, idę ściągać Mandrive 32 :frowning:

// Połączono posty.

Cześć, znów mam problem. Ściągnąłem Mandrive x86, instaluję ją za pomocą VirtualBox’a i gdy zaczyna się instalować najpierw formatuje partycję hda1, a VirtualBox wywala komunikat: http://img529.imageshack.us/img529/4016/mlub4.png

błąd pamięci

Ok, czyli co powinienem zrobić, aby można było zainstalować ?

KijekPL23 , nie zakładaj nowego tematu dla każdego problemu, który można ciągnąć dalej, w innym, swoim, temacie. Łączę tematy.

przydzielić więcej pamięci dla maszyny wirtualnej

Przydzieliłem 512 i jeszcze mało ? To ile mam dać ? Mam 1GB.

758 spróbuj

Aha, ale czy Windows mi pociągnie na 256 ?

nie wiem, jaka wersja mandrive one?

Wersja to Mandriva Linux Free 2008 Spring, spróbowałem dać 758 RAM i nawet szło, kilkakrotnie wywaliło mi ten błąd to klikałem maszyna->wznów, ale za którymś razem już się nie udało. Co prawda mam jeszcze na półce 512 RAM, ale wcześniej gdy podłączyłem z taką samą 1 GB, to 1BG się spaliła.

ściągne i sprawde

ok, dzięki.

instaluje się bez większego problemu na 512 mb

Mam jeszcze kilka pytań (chodź pewnie będzie ich więcej)

  1. Pobrałem kilka programów w formacie .rpm, zainstalowałem antyvirusa o nazwie antivir, ale gdzie go znajdę, ponieważ w menu nigdzie nie ma. Poza tym pobrałem także wine, a w nim wyświetla mi:

"Niektóre z wybranych pakietów nie mogą zostać zainstalowane:

wine-1.1.3-mdv2009.0.i586 (z powodu

niesatysfakcjonującego pakietu libwine1[== 1:1.1.3])

Czy kontynuować mimo to ?"

I co mam wybrać, Przerwij, czy Ok ?

  1. Ok, znam komendę, ale nie wiem, jak dodać użytkownika do grupy wine, ponieważ, gdy wpiszę np:

    wine c:/windows/some.exe

wyskakuje mi coś takiego:

************************************************

    * Sorry, for your own safety we will not allow *

    * running wine as root. *

    * Add your user to group wine and try again *

    * as user. *

    ************************************************

Oczywiście zalogowałem się poleceniem su

Programy instaluj poprzez urpmi.

A co do wine do wydaj z roota komendę:

gpasswd -a TWOJA_NAZWA_USERA wine

Dodałem już do grupy wine, ale niestety nic to nie dało, wciąż mi wyświetla ten komunikat:

************************************************

    * Sorry, for your own safety we will not allow *

    * running wine as root. *

    * Add your user to group wine and try again *

    * as user. *

    ************************************************

A tak poza tym, wine chyba powinno utworzyć swój katalog w usr/nazwa_usera, czy na prawdę tak jest ? A antyvira jak nie było, tak nie ma, wyświetla coś takiego:

[root@localhost pietrek]# urpmi antivir-2.1.10.15-53.nosrc.rpm


ostrzeżenie: antivir-2.1.10.15-53.nosrc.rpm: Nagłówek V3 Podpis DSA: NOKEY, key ID 9c800aca

Poniższy pakiet ma niepoprawny podpis:

antivir-2.1.10.15-53.nosrc.rpm: Niepoprawny podpis (NOT OK (no key): antivir-2.1.10.15-53.nosrc.rpm: NagÅówek V3 Podpis DSA: NOKEY, key ID 9c800aca)

Czy chcesz kontynuować instalację ? (t/N) t

[root@localhost pietrek]#

Ale uruchamiaj wine z usera, a nie z roota!

Co do antywira, napiszę jeszcze raz. Urpmi.