Mandriva i mój sprzęt

Posiadam komputer AMD Duron 1200, 128 MB DDRAM, GeForce 2 MX400 64 MB. Którą z wersji powinienem pobrać pod mój sprzęt ? http://strefamandrivy.pl/index.php?s=pobieranie_free2&sub1=Dalej

Jeszcze jedno, nie posiadam w swoim komputerze DVD. Czy jest możliwość zainstalowania tego bez tego sprzętu?

Jak już Mandriva to weź sobie 2006. Wersja 2007 jest pełna bugów.

A co do wersji 2007 jest ona na cd?

jest tutaj

Slackware z Xfce powinno zapokoić Twoje potrzeby. Gdybyś dorzucił kość 128MB RAM to nawet KDE da rady. Mandriva na początek nie jest najlepszym wyborem, chocież te rpm’y, sam zdecyduj. Jak Ci coś w niej nie będzie pasowało to Ubuntu, a jak się będziesz czuł na siłach to Slackware itd.

Właśnie mam ubuntu ale nie jestem na siłach bo to musze zainstalować o znajomej na komputerze a ona chodzi do 5 klasy podstawówki

Wiem, że nie jestem mistrzem w interpunkcji, czy ortografii, ale staram się. Dziewczynka na Linuksie to zbrodnia. Uważam, że Mandriva byłaby w porządku, lecz jak coś się zacznie sypać, to potem tylko daremne siedzenie i kombinowanie, chyba, że ktoś jest tak zaawansowany, że potrafi wszystko od tak zrobić. Ubuntu jednak powinno wystarczyć. Sieć bezprzewodowa, czy Neostrada?

Narazie na tym komputerze nic niema ale będzie neo

Chłopie bierz Ubuntu, czy jego odpowiedniki z innymi środowiskami graficznymi. Jak Ci się zmierźnie, to szukaj dalej swojego ideału(sama nazwa wskazuje, że coś takiego w ogóle nie istnieje). Masz dostęp do forum, masz repozytoria, łatwa instalacja programów. Mandriva wkurzyła mnie tym, że podczas połączenie sieciowego zawiesza się w którymś momencie i tylko twardy reset możliwy, a potem nic innego jak problemy z uruchomieniem. Tak miałem z Mandriva 2006. Ubuntu masz apt-get install … i śmiga elegancko. Przy Slackware jest troszeczkę trudniej.

Tak to już jest z tym Linuksem, że bardziej niż częstotliwość procesora przyspiesza jego działanie ilość pamięci ram.

Jeśli masz dostęp do sieci i trochę czasu to polecam Ci

http://www.mepis.org/node/10222

Tylko jedna płytka cd potrzebna i jak się spodoba można sobie zainstalować na hdd. Mandriva a wcześniej Mandrake słynęła ze swoich innowacyjnych programów niestety czasem kosztem stabilności.

Spokojnie zainstaluj Ubuntu , które Ci polecam, Mandriva nie nadaje się jako system, niestety jest niedopracowana … w wersji 2006 probleme był program kat , który indeksował i zamulał kompa, w 2007 wszytsko praktycznie jest porażką, system ma bardzo duże probloemy … i neo nie chodzi … znaczy się chodzi jak ściągniesz z sieci jakieś pakiety hehe …a jak możesz z sieci coś ściągnąć jak np. masz jedyny system mandriva i nie masz neta ?

duże utrudnienie, jesli miałbyś conajmniej 256 ramu … to poleciłbym Ci kubuntu , prawie jak ubuntu ale ze środowiskiem KDE :stuck_out_tongue:

Widziałem ostatnio testy zużycia pamięci kilku środowisk graficznych. Wyszło na to, że KDE nie zużywa wcale więcej pamięci niż Gnome, a nawet radzi sobie lepiej - jednym słowem opinia o tym, że KDE wymaga mocniejszego sprzętu jest mitem. Ale przy 128 rzeczywiście będzie chodzić marnie. Więc może XFCE - czyli Xubuntu? Działa znośnie nawet przy 96 mb i procku 500. Na Twoim powinno być naprawdę nieźle.

Pozdrawiam