Mandriva i mój sprzęt


(Kingpc) #1

Posiadam komputer AMD Duron 1200, 128 MB DDRAM, GeForce 2 MX400 64 MB. Którą z wersji powinienem pobrać pod mój sprzęt ? http://strefamandrivy.pl/index.php?s=pobieranie_free2&sub1=Dalej

Jeszcze jedno, nie posiadam w swoim komputerze DVD. Czy jest możliwość zainstalowania tego bez tego sprzętu?


(Mcdell) #2

Jak już Mandriva to weź sobie 2006. Wersja 2007 jest pełna bugów.


(Kingpc) #3

A co do wersji 2007 jest ona na cd?


(Kostrzewa83) #4

jest tutaj


(D@wid) #5

Slackware z Xfce powinno zapokoić Twoje potrzeby. Gdybyś dorzucił kość 128MB RAM to nawet KDE da rady. Mandriva na początek nie jest najlepszym wyborem, chocież te rpm'y, sam zdecyduj. Jak Ci coś w niej nie będzie pasowało to Ubuntu, a jak się będziesz czuł na siłach to Slackware itd.


(Kingpc) #6

Właśnie mam ubuntu ale nie jestem na siłach bo to musze zainstalować o znajomej na komputerze a ona chodzi do 5 klasy podstawówki


(D@wid) #7

Wiem, że nie jestem mistrzem w interpunkcji, czy ortografii, ale staram się. Dziewczynka na Linuksie to zbrodnia. Uważam, że Mandriva byłaby w porządku, lecz jak coś się zacznie sypać, to potem tylko daremne siedzenie i kombinowanie, chyba, że ktoś jest tak zaawansowany, że potrafi wszystko od tak zrobić. Ubuntu jednak powinno wystarczyć. Sieć bezprzewodowa, czy Neostrada?


(Kingpc) #8

Narazie na tym komputerze nic niema ale będzie neo


(D@wid) #9

Chłopie bierz Ubuntu, czy jego odpowiedniki z innymi środowiskami graficznymi. Jak Ci się zmierźnie, to szukaj dalej swojego ideału(sama nazwa wskazuje, że coś takiego w ogóle nie istnieje). Masz dostęp do forum, masz repozytoria, łatwa instalacja programów. Mandriva wkurzyła mnie tym, że podczas połączenie sieciowego zawiesza się w którymś momencie i tylko twardy reset możliwy, a potem nic innego jak problemy z uruchomieniem. Tak miałem z Mandriva 2006. Ubuntu masz apt-get install ... i śmiga elegancko. Przy Slackware jest troszeczkę trudniej.


(Ed1970spam) #10

Tak to już jest z tym Linuksem, że bardziej niż częstotliwość procesora przyspiesza jego działanie ilość pamięci ram.

Jeśli masz dostęp do sieci i trochę czasu to polecam Ci

http://www.mepis.org/node/10222

Tylko jedna płytka cd potrzebna i jak się spodoba można sobie zainstalować na hdd. Mandriva a wcześniej Mandrake słynęła ze swoich innowacyjnych programów niestety czasem kosztem stabilności.


(aero) #11

Spokojnie zainstaluj Ubuntu , które Ci polecam, Mandriva nie nadaje się jako system, niestety jest niedopracowana ... w wersji 2006 probleme był program kat , który indeksował i zamulał kompa, w 2007 wszytsko praktycznie jest porażką, system ma bardzo duże probloemy ... i neo nie chodzi ... znaczy się chodzi jak ściągniesz z sieci jakieś pakiety hehe ....a jak możesz z sieci coś ściągnąć jak np. masz jedyny system mandriva i nie masz neta ?

duże utrudnienie, jesli miałbyś conajmniej 256 ramu ... to poleciłbym Ci kubuntu , prawie jak ubuntu ale ze środowiskiem KDE :stuck_out_tongue:


(Mir Hag) #12

Widziałem ostatnio testy zużycia pamięci kilku środowisk graficznych. Wyszło na to, że KDE nie zużywa wcale więcej pamięci niż Gnome, a nawet radzi sobie lepiej - jednym słowem opinia o tym, że KDE wymaga mocniejszego sprzętu jest mitem. Ale przy 128 rzeczywiście będzie chodzić marnie. Więc może XFCE - czyli Xubuntu? Działa znośnie nawet przy 96 mb i procku 500. Na Twoim powinno być naprawdę nieźle.

Pozdrawiam