Mandriva i sagem fast800 - brak pakietu ppp-pppoatm

Witam

Uruchomiłem mandrive 2009 one z gnome. Net działał (fast 800) po instalacji neta nie ma. Próbowałem porad tutaj zamieszczonych

http://strefamandrivy.pl/forum/viewtopi … 18&t=16979 instalowałem drugi raz, odznaczałem itp. Jakieś pomysły? dodam że wyświetla brak pakietu ppp-pppoatm

To może go zainstaluj?

Sęk w tym ze nie da się zainstalować. Płyty nie dodasz jako nośnika do dodawania pakietów. ppp-pppoatm jest na płycie ale też nie można zainstalować. szukałem na necie ale wszędzie jakieś błędy. Na live działał bez zarzutu i był ten pakiet… więc nie wiem w czym tkwi problem?

A to dlaczego?

Ściągnij go na dysk w sesji live a potem zainstaluj poleceniem (z prawami root’a):

# rpm -i pakiet.rpm

Jak nie jak tak. W większości dystrybucji płyta jest jedynym nośnikiem repozytoriów a szczególnie w MDV. Włóż płytę do napędu i wydaj polecenie:

urpmi ppp-pppoatm

Pozdrawiam!

Wsadź płytę,i jak wystąpi ten problem, to się spyta czy zainstalować pakiet, to daj że tak…

Roobal: Nie ma zadnego nośnika repozytoriów i nie można dodać płyty jak włoże płytę: Brak pakietu ppp-pppoatm. Instalacja pakietów niemożliwa (ppp-pppoatm).

#urpmi ppp-pppaotm = Brak pakietu.

W sesji live(kiedy wszystko działa):

[root@localhost guest]# urpmi ppp-pppoatm

Pakiet ppp-pppoatm-2.4.4-9mdv2009.1.i586 jest już zainstalowany w systemie

po ściągnięciu pakietu: ppp-pppoatm-2.4.4-9mdv2009.1.i586 i próby istalacji: pakiet niesatysfakcjonujący.

Po skopiowaniu z płytki również instalacja niemożliwa …

#rpm -i pakiet.rpm = Brak pakietu

???

jak instalowałem odhaczyłem i dąłem żeby instalował niepotrzebne oprogramowanie i języki, coś takiego tam było… Więc powinien to zainstalować a nie działa. w sesji Live jest ok nie idzie tego zainstalować pod systemem…

Pozdrawiam