Mandriva - instalowanie

No więc interesuje mnie wersja Mandrivy po polsku. Znalazłem wersję darmową - Xtreme OS 2.1 DVD Live (bez instalacji). Jednak chciałbym, aby mieć system zainstalowany i darmowy.

Czy mandrive instaluje się na partycji ext3? Odtwarza/pozwala na zapis na partycji ntfs?

Podałem Ci wcześniej linka: http://strefamandrivy.pl/index.php?d=po … e&ns4=true - zarejestruj się (to nic nie kosztuje) i pobierz wersję normalną, możliwą do zainstalowania.

Wersja Free - darmowa

Mandriva Linux Free 2009 32 bit - DVD

Mandriva Linux Free 2009 64 bit - DVD

Mandriva Linux One 2009 - CD

to wersja live cd

Na oba pytania odpowiedź brzmi tak.

No, ale czy to jest po polsku?

Będzie chodził internet z kablówki (vectra)? W przypadku ubuntu - odrazu wykryło.

Jeżeli chcesz Mandrivę One po polsku, to musisz ściągnąć paczkę europe2 (np. z tego linku: ftp://rpm.pbone.net/pub/mandrakelinux/o … m-i586.iso). Ja jednak polecałbym Mandrivę Free, która nie jest dystrybucję Live, ale działa o wiele lepiej.

Po drugie Mandriva ma o wiele lepszą obsługę sieci od Ubuntu.

Czyli rozumiem, że ta wersja Free jest po angielsku i nie ma żadnego patcha polish?

Sam chyba zainstaluję sobie też Mandrive u boku windows 7. Czy nie będzie problemów, żeby przy starcie widział dwa systemy do wyboru, czy trzeba będzie nastawić ręcznie?

booger ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

Wersja free jest po polsku.

Wersja One jest dostępna w kilku wersjach językowych.

A ja zawsze myślałem że odpowiedzialny za obsługe sprzętu jest kernel (a ten już nie jest sprawką fachowców z mandrivy) no ale skoro twierdzisz inaczej :slight_smile:

Albo twórcy Mandrivy napisali własne łatki :slight_smile:

Pozdrawiam!

Do obsługiwania sprzętu to by musieli chyba wlasne sterowniki pisać ;_)