Mandriva - jak jest z obslugą flash?

Witam

Chciałbym u siebie w firmie zrobić taką małą aplikację we flashu aby “robił” pokaz slajdów i ewentualnych animacji flash z danego katalogu.

  • czy jest coś na zasadzie flash playera do mandrivy ??

  • czy jest coś takiego w mandrivie jak charmonogram zadań w Windowsie? Chodzi mi o uruchamianie programu o odpowiedniej godzinie i zamykanie go potem.

  • czy można w mandrivie bez problemu udostępniać sieciowo dyski (Fat32 lub NTFS) - komputery połączone tylko prz pomocy Swicha

  • czy istnieje jakiś program do Mandrivy, który potrafi sterować portem COM bądź LPT

chodzi mi o podawanie napięcia na wyjście np. jednego impulsu, albo dwóch co 1 sekundę o wyznaczonej godzinie

  • czy kupując jedną gazetę z Linuxem mogę go instalować na wielu komputerach ???

Wiem że to dużo pytań ale męczy mnie ten problem już jakiś czas i chciałbym z tym w końcu zrobić pożądek

Oczywiście nie upieram się na Mandrive, Warunek jest tylko jeden: Aby kupując Linuxa z gazetą mógł go legalnie wykożystywać w firmie

DOdam że komputery są nieco leciwe (PII 300 MHz)

Z pozdrówkami

Artur

Flash Player for Linux do każdej przyzwoitej przeglądarki WWW

cron

Samba

jak to jest z tą sprawą ??? ktoś się oriętuje ???

Na ilu tylko masz ochotę. Dotyczy to zarówno komputerów domowych, jak i tych wykorzystywanych w firmach.

Tylko nie zrozum mnie źle: chodzi mi o w pełni legalne instalowanie.

jeżeli kupie jedną gazetkę z Mandrivą z fakturą na Firmę, to moge ją zainstalować na kilku kompach firmowych zupełnie legalnie??

bo fizycznie wiwm że się da :lol: (aż taki laik nie jestem) ale czy to będzie legalne to już inna kwestja (pochodzę ze świata Windowsa, gdzie Windy są przypisane do skrzynek :{ - OEM)

pozdróka

jak będzie tyo wersja official czy free to tak

To nie Windows tylko Linux, więc powtarza jeszcze raz:

A Gaazetkę kupujesz tylko po to, żeby mieć cośw papierach, jakąś fakturę. Zresztą, o ile wiem, chyba nawet to nie jest wymagane. Możesz sobie pobrać z netu i instalować. A jak chcesz już koniecznie mieć fakturę, to mże taniej ędzie pójść do zaprzyjaźnionego sklepu komputerowego/serwisu i niech wystawia Ci fakturę za np. ściągnięcie i nagranie na płyty jakiejś dystrybucji.

chyba gazeta będzie bezpieczniej, a poza tym 30 zł dla firmy to nie kosmiczny wydatek ( za windę OME trzeba dać x10 i nikt nie narzeka)

:slight_smile:

pozdrówka