Mandriva-Linux Powerpack dvd 2006

(Oskarpuzon) #1

Witam co sądzicie o tym?? Warto instalować Mandrive? bo pobieram sobie i chce sobie zmienić system i nie wiem czy dobrze robie proszę o pomoc.

(Akira3179082) #2

jeśli windows Ci wystarcza nie chcesz sie bawić w konfiguracje linuksa to po co zmieniać? Dla szpanu?

(ERROR22) #3

Dystrybucja Mandriva jest dobra dla początkujących użytkowników, w każdym razie wielu tak mówi.

Lecz również wielu użytkowników mówi że Mandriva jest coraz gorsza i że się "sypie".

Ja osobiście jestem zdania że Mandriva jest dobrą dystrybucją.

Sam od niej zaczynałem, przygode z Linuxem.

Wspomnę jeszcze że nie długo będze premiera Mandrive 2007 więc jeśli chesz koniecznie zainstalować Mandrive to poczekasz na premiere.

(Oskarpuzon) #4

Ja dla szpanu nic nie robię ! chce zmienić bo chce się zapoznać z Mandrivą.

Lubie się interesować systemami operacyjnymi.

(Akira3179082) #5

Heh to dobrze bo znam wiele ludzi, którzy instalują sobie linuksy a nawet porządnie zainstalować aplikacji pod windowsem nie umiem. A jak sie takiego zapytasz po co mu linuks to powie, że na podwórku szpanuje tym....

(Woocash304) #6

ja uważam, że Mandriva jest dobra, ale tylko na pierwszy tydzień, tylko po to, aby "liznąć" z grubsza Linuxa, dla poczatkujących - w sam raz, ale kazdy bedzie wiedział o Linuxach coraz więcej i tu Mandriva się kończy, kazdy kto się głebiej uczy Linuxa chce w nim pogrzebać i wtedy zaczynają się problemy. Sam zaczynałem od Mandrivy, to był pierwszy "łyk" Linuxa, czyli pierwsze komendy z konsoli, pojęcie o środowiskach graf. itd., a gdy poznałem go trochę bliżej poznałem równiez i Mandrivę, same z nia problemy.

Ja proponuje taki układ: Mandriva tylko na poczatek, a potem Ubuntu (tez jest łatwe w obsłudze, a nie tylko dla poczatkujących)

Decyzja nalezy do Ciebie

PS: Mandriva nie wykrywa najlepiej sprzetu, a szukając dystrybucji warto prześwietlić ją głebiej, polecam stronę http://www.jakilinux.org

Pozrawiam

(Oskarpuzon) #7

A ten Ubunt jest po Polsku jak go zainstaluję?

(Woocash304) #8

tak, ubuntu jest całkowicie po polsku, kożysta z pakietów Debiana -.deb

a na http://forum.ubuntu.pl/album.php masz obrazkowy poradnik instalacji w wersji LiveCD i w wersji Alternate (dla osób mających mniej niz 256MB RAM)

(K Lm) #9

Witam

mam nadzieję że zciągnąłeś Mandrivę,jest najlepsza na początek.

Ja Mandrive zainstalowałem 5 mies.temu jako drugi system obok XP.

I nie narzekam.teraz Linux jest moim głównym systemem.

Instalacja była bezproblemowa,wszystko działało od początku,

nie było problemów z myszą ,klawiaturą,drukarką ,skanerem,aparatem cyfrowym,

cały sprzęt był wykryty poprawnie,i nic mi się nie "sypie".Wypróbuj , zobaczysz.

Polecam również Auroxa 12.0, znajdziesz go w kiosku z pismem Linux + Extra,

jest tam m.in w wersji Live.

sam go testuję jest OK.

Pozdr.

http://www.mandriva.pl - polecam Forum

(Przemoxmx) #10

ja nie jestem zdania ze mandriva jest najlepsza na początek.... tez od niej zaczelem i najpierw nie dzialal mi internet (hub) potem jak juz dzialal to w ogole nie wiedzialem jak sie instaluje programy... a w ubuntu ktorego mam obecnie wystaczy odrazu po instalacji dodać rezpozytoria (polecam te z forum.ubuntu.pl) i potem znalesc sobie w googlach poradnik ubuntu gdzie jest jak instalowac kodeki itp (bo na poczatku ich nie ma) a ja sam mam kubuntu (poczytaj o KDE, ubuntu kożyszta z gnome) , różni sie tylko środowiskiem graficznym i zainstalowanymi domyślnie programami, polecam kubuntu :slight_smile:

(Alinoe) #11

Nie zlinczujcie mnie za to co powiem ale uważam, że świetną dystrybucją na początek jest gentoo. Sam zaczynałem mandrejka jeszcze, i jego wartości edukacyjne były.. marne. To poprostu działało. Jeśli ktoś CHCE się czegoś dowiedzieć o linuksie to przebrnięcie przez instalacje gentoo z handbookiem w ręcę naprawde sporo uczy. Konfiguracja kernela, pieknie opisany fstab, świetnie opisana konfiguracja sieci, flagi itp itd. Ja osobiście dopiero na tej dystrybucji zaczełem się naprawdę uczyć GNU'Linuksa. Późniejsze życie np z ubuntu, fedora czy też inna dystrybucją staje się łatwiejsze jak się wie jak to działa.