Mandriva-Linux Powerpack dvd 2006

Witam co sądzicie o tym?? Warto instalować Mandrive? bo pobieram sobie i chce sobie zmienić system i nie wiem czy dobrze robie proszę o pomoc.

jeśli windows Ci wystarcza nie chcesz sie bawić w konfiguracje linuksa to po co zmieniać? Dla szpanu?

Dystrybucja Mandriva jest dobra dla początkujących użytkowników, w każdym razie wielu tak mówi.

Lecz również wielu użytkowników mówi że Mandriva jest coraz gorsza i że się “sypie”.

Ja osobiście jestem zdania że Mandriva jest dobrą dystrybucją.

Sam od niej zaczynałem, przygode z Linuxem.

Wspomnę jeszcze że nie długo będze premiera Mandrive 2007 więc jeśli chesz koniecznie zainstalować Mandrive to poczekasz na premiere.

Ja dla szpanu nic nie robię ! chce zmienić bo chce się zapoznać z Mandrivą.

Lubie się interesować systemami operacyjnymi.

Heh to dobrze bo znam wiele ludzi, którzy instalują sobie linuksy a nawet porządnie zainstalować aplikacji pod windowsem nie umiem. A jak sie takiego zapytasz po co mu linuks to powie, że na podwórku szpanuje tym…

ja uważam, że Mandriva jest dobra, ale tylko na pierwszy tydzień, tylko po to, aby “liznąć” z grubsza Linuxa, dla poczatkujących - w sam raz, ale kazdy bedzie wiedział o Linuxach coraz więcej i tu Mandriva się kończy, kazdy kto się głebiej uczy Linuxa chce w nim pogrzebać i wtedy zaczynają się problemy. Sam zaczynałem od Mandrivy, to był pierwszy “łyk” Linuxa, czyli pierwsze komendy z konsoli, pojęcie o środowiskach graf. itd., a gdy poznałem go trochę bliżej poznałem równiez i Mandrivę, same z nia problemy.

Ja proponuje taki układ: Mandriva tylko na poczatek, a potem Ubuntu (tez jest łatwe w obsłudze, a nie tylko dla poczatkujących)

Decyzja nalezy do Ciebie

PS: Mandriva nie wykrywa najlepiej sprzetu, a szukając dystrybucji warto prześwietlić ją głebiej, polecam stronę http://www.jakilinux.org

Pozrawiam

A ten Ubunt jest po Polsku jak go zainstaluję?

tak, ubuntu jest całkowicie po polsku, kożysta z pakietów Debiana -.deb

a na http://forum.ubuntu.pl/album.php masz obrazkowy poradnik instalacji w wersji LiveCD i w wersji Alternate (dla osób mających mniej niz 256MB RAM)

Witam

mam nadzieję że zciągnąłeś Mandrivę,jest najlepsza na początek.

Ja Mandrive zainstalowałem 5 mies.temu jako drugi system obok XP.

I nie narzekam.teraz Linux jest moim głównym systemem.

Instalacja była bezproblemowa,wszystko działało od początku,

nie było problemów z myszą ,klawiaturą,drukarką ,skanerem,aparatem cyfrowym,

cały sprzęt był wykryty poprawnie,i nic mi się nie “sypie”.Wypróbuj , zobaczysz.

Polecam również Auroxa 12.0, znajdziesz go w kiosku z pismem Linux + Extra,

jest tam m.in w wersji Live.

sam go testuję jest OK.

Pozdr.

http://www.mandriva.pl - polecam Forum

ja nie jestem zdania ze mandriva jest najlepsza na początek… tez od niej zaczelem i najpierw nie dzialal mi internet (hub) potem jak juz dzialal to w ogole nie wiedzialem jak sie instaluje programy… a w ubuntu ktorego mam obecnie wystaczy odrazu po instalacji dodać rezpozytoria (polecam te z forum.ubuntu.pl) i potem znalesc sobie w googlach poradnik ubuntu gdzie jest jak instalowac kodeki itp (bo na poczatku ich nie ma) a ja sam mam kubuntu (poczytaj o KDE, ubuntu kożyszta z gnome) , różni sie tylko środowiskiem graficznym i zainstalowanymi domyślnie programami, polecam kubuntu :slight_smile:

Nie zlinczujcie mnie za to co powiem ale uważam, że świetną dystrybucją na początek jest gentoo. Sam zaczynałem mandrejka jeszcze, i jego wartości edukacyjne były… marne. To poprostu działało. Jeśli ktoś CHCE się czegoś dowiedzieć o linuksie to przebrnięcie przez instalacje gentoo z handbookiem w ręcę naprawde sporo uczy. Konfiguracja kernela, pieknie opisany fstab, świetnie opisana konfiguracja sieci, flagi itp itd. Ja osobiście dopiero na tej dystrybucji zaczełem się naprawdę uczyć GNU’Linuksa. Późniejsze życie np z ubuntu, fedora czy też inna dystrybucją staje się łatwiejsze jak się wie jak to działa.