Mandriva nie bootuje, pomimo ustawienia BIOS-u

Po ustawieniu bootowania na DVD płyta nie startuje, mimo iż startuje na innym komputerze.

Dlaczego tak się dzieję?

Czy ma to związek z tym, że ta płyta jest nagrywana?

Kiedyś (zaraz po kupnie) próbowałem zainstalować system, i z nagrywanej płyty nie chciał bootować, a z oryginalnej ruszył.

Bardzo proszę o pomoc, bo już te komputery tak mnie denerwują, że szok…

Może napęd się kończy. Nagraj *.iso na płycie DVD-RW z prędkością 4X i zobacz, czy wtedy wystartuje.

Nagrać nie mogę, bo na tym komputerze, którego aktualnie używam, nie ma nagrywarki. Zresztą wątpię by się zużył. Ten komputer był kupowany trochę ponad rok temu, więc jest całkiem nowy.

Jak nagrywasz tą płytę? “Nagraj dysk z obrazu iso”, czy jakoś rozpakowujesz i kopiujesz pliki, jeśli tak - to bląd. Trzeba użyć opcji "Nagraj dysk z obrazu iso.

Płytę kupiłem na aukcji. A komputer nie odczytuje mi nagrywanych płyt od początku.

Oskar_3103 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Oskar_3103 ,

Co prawda poprawiłeś tytuł tematu, ale gdzie tu konkret? Popraw tytuł tematu na mówiący konkretnie o problemie. W poprzedniej wiadomości podano przydatny link, z którym zalecam się zapoznać.

Więcej uwag nie będzie.