Mandriva Power Pack Gold

(Szalkowski1) #1

Zastanawiam sie nad kupnem Power Packa Gold i interesuja mnie opinie uzytkownikow ktorzy posiadaja ta dystrybucje. Koszt zakupu nie jest maly i dlatego chce najpierw zaczerpnac jezyka;)Szczegulnie interesuje mnie tak chwalona Cedega poniewaz posiadam troche gier na Windowsa i tylko z tego wzgledu mam go jeszcze zainstalowanego a chetnie bym sie pozbyl balastu:)

Zajrzyj na stronęwydawcy Cedegi i sprawdź jakie gry są obsługiwane.

Ja bym wolał jakąs darmową dystrybucję i kupić Cedegę, dużo taniej wyjdzie.

(Szalkowski1) #3

No tak ale Power Pack zawiera o wiele wiecej niz Mandriva Free przedewszystkim sterowniki do ATI z ktorymi nie jest latwo.

Sterowniki te są do ściągnięcia ze strony ATI, a opisów ich cala masa w sieci.

Ale jak masz kasę i nie masz na co jej wydać, to kupuj. Twoja sprawa.

Dodam jeszcze, że prawie wszystko co jest w PP a nie ma w wersji Free moża bez problemu z sieci ściągnąć.

(Szalkowski1) #5

W takim razie po kiego grzyba stworzono power packa i czemu jest platny przeciez musi pod jakims wzgledem przewyzszac wersje Free doczytalem ze posiada platne programy ktorych nie ma free , wiec o co wtym wszystkim chodzi?

Prawie, nie znaczy że wszystkie. Sprawdź najlepiej czy te płatne programy, których nie można z sieci ściagnąc są Ci do czegoś potrzebne (przykładem jest Cedega)

(Szalkowski1) #7

Ok dzieki za pomoc kasy nigdy nie ma za wiele dlatego wole pytac na forum bo 244zl piechota nie chodzi :lol:

(Init3) #8

Tez mnie kusil ten power pack, dopóki nie posprawdzalem sobie cen cedegi.

Cedega to wypas, współpracuje ze wszystkimi najwiekszymi hiciorami, np. Battlefield 2, Fifa. Jak ją kupie to wywale windowsa z dysku.

Tu mozesz kupic samą Cedegę - koszt 79 zł http://mandrivastore.pl/?show=cedega

Lepiej zrob tak jak mowi areh, zainstaluj wersje mandrivy free (jesli chcesz mandrive), dograj sterowniki i kodeki i kup samą cedege, oszczedzisz sporo kasy

(aero) #9

Ja miałem wersję Mandriva PowertPack 2006, ogólnie nie polecam ci tej dystrybucji jaką jest mandriva :lol:

Ściągnij sobie darmową wersję suse, juz niebawem wyjdzie wersja nowsza :stuck_out_tongue: i dokup cedege, suse ma automatyczne aktualizacje za free, a mandriva każe sobie płacić 100 zł miesięcznie za automatyczne aktualizacje :twisted:

Porównać mozna więcej, co jest w suse, a jakie niedociągnięcia ma mandriva, może edycja mandriva 2007 bedzie bardziej dopracowana

(Szalkowski1) #10

Inna dystrybucja raczej odpada bo nie lubie instalowac z konsoli a mandriwa ma to bardzo dobrze rozwiazane.

(aero) #11

:shock:

A w suse myślisz że wszystko instaluje się z konsoli ? :x

Proponuję ściagnąć wersję bezpłatną i sprawdzić :slight_smile:

W mandrivie instalujesz bez konsoli pliki .rpm, i zbytnio nie nauczysz się pracy na linuxie, a jak zaczniesz instalować z konsoli, zobaczysz zresztą że p[raca w konsoli jest czasami szybsza od pracy w trybie graficznym

(Szalkowski1) #12

Masz racje ale wlasnie przesiadam sie z Windowsa wiec sam rozumiesz mysle ze Mandriva jest dobra na poczatek, prubowalem juz z Auroxem bo mam neostrade i pod taki wlasnie system byl tam sterownik jednak za namowa kolegi sprubowalem Mandrivy i wydaje mi sie prostrza no i instalacja modemu nie sprawia problemu. :smiley:

(Init3) #13

:o o rany...juz nie dziwie sie ze ludzie tak narzekają na tą dystrybucje...

Suse jest tak samo BANALNE jak Mandriva, z tą róznicą ze mozesz miec wszystko za free. Szalikowski1 a poza tym nie bój sie innych, darmowych dystrybucji gdzie programy instaluje sie przez konsole, bo to naprawde nie boli :slight_smile: Wystarczy przeczytac wczesniej FAQ's na forum jakiejs dystrybucji i juz śmigasz. No chyba ze mozesz pobawic sie mandriva, ktora nie bedzie aktualizowana, dopóki nie zdobedziesz płytki lepszego distro :stuck_out_tongue:

(Szalkowski1) #14

czyli co mam zrobic jezeli mam w pelni skonfigurowana i dzialajaca Mandriwe 2006 Free, mam sciagnac Suse i zaczac od poczatku botroche to czasu zajmie i gdzie znalezc dobre forum o Suse aby pomogli doinstalowac flasha i inne brakujace dodatki. :slight_smile:

(Witam200) #15

na google! :?

http://www.susek.info/suse.php/componen ... /Itemid,1/

http://forum.suse.pl/

(Robloz) #16

To siedź na mandrivie, co do suse to będziesz musiał trochę pakietów doinstalować jeśli chcesz korzystać z multimediów. Ale poza tym IMCO Suse jest zdecydowanie lepszą dystrybucją od mandrivy.

Tu jest fajna strona o Suse

http://www.susek.info/index.php

(aero) #17

i nie każą bulić 100 zł rocznie za aktualizacje automatyczne

(Szalkowski1) #18

OK podobno mozna kupic Suse orientuje sie ktos ile chca bo zastanawiam sie czy sciagac czy kupic?

(aero) #19

tylew ile mandriva powerpack, zajżałeś chociaż do jakiegos sklepu internetowego z linuxami ?

Obawiam się że nie, tylko po co wydawać kasę na coś, co mozesz mieć w wersji free , a parę zeczy tylko doinstalowac i kupic cedegę, wyjdzie cie taniej niż mandriva pp gold, na dodatek aktualizacje automatyczne w suse są za free, dlatego wywaliłem mandrive(chociaż to nie jedyny powód) suse chodzi szybciej, nie wiesza się , jak w przypadku mandrivy, i ogólnie czekam teraz na nowszą wersję

(Szalkowski1) #20

Rozumiem ze sciagac dzieki za pomoc :smiley: