Mandriva - problem z napędem podczas instalacji

(Ewelina Maria) #1

Chcę zainstalowac linuksa ale nie wychodzi mi to. Posiadam windows xp i chcę mieć także linuksa. Na płycie mam mandriwe kupiłam z gazetą ale wkładam do napędu i dochodzi do wyboru języka jest ok i naraz jest komunikat o zmontowaniu obrazu płyty i że błąd jakiś jest. Mianowicie że potrzebuję jakieś sterownki do napędu a mam napęd lg light screible. Bardzo proszę o pomoc.

ewelina-maria , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Na forum piszemy po polsku. Podczas edycji proszę także to poprawić (wielkie litery na początku zdania, przecinki, kropki itp.)

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

ewelina-maria , powtórzę jeszcze raz, tym razem ostatni: proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Ewelina Maria) #4

Mandive mam na płycie. Wkładam do napędu cdrom i restartuję komputer. Uruchamia mi się ekran instalacji mandrivy. Zaznaczam sposób instalacji z płyty cdrom. Następnie pokazuje mi się komunkat cdrom device failed.

Sprawdzalam inną płytę z innym systemem operacyjnym - Debian także ukauje się podobny komunkat. mam procsor dwurdzeniowy kartę graficzną nvida 8600 i płyte główną msi. Co robić pomocy

(matiit) #5

Podaj dokładnie jaką masz płytę główną. Możliwe że do Twojego kontrolera dysków nie ma jeszcze sterowników lub dystrybucje, które próbowałaś miały jądra bez obsługi owego sterownika.

Spróbuj jakiejś bardzo nowej dystrybucji.

Np. Debian Lenny (jakiś weekly build)

Wersja z przed pięciu dni:

http://cdimage.debian.org/cdimage/weekl ... so.torrent

(Ewelina Maria) #6

Msip35 neo 2 fir ip35 s 775 to moja płyta główna napęd mam lg light scrable.

(matiit) #7

Zobacz tego Debiana. Posiada nawet graficzny instalator (trzeba wpisać przy bootowaniu installgui)

(Ewelina Maria) #8

Mam aresa i nie chce mi pobrać pliku. Cały czas wyszukuje pliku. Będę czekała aż go pobieże.

(matiit) #9

Pobierz np. utorrent i pobierz przez niego.

http://cdimage.debian.org/cdimage/weekl ... so.torrent

(Ewelina Maria) #10

Pobrałam torrent najpierw i otworzyłam go za pomocą aresa dalej muszę czekać. Ok 3 misiące temu kupiłam gazetę z debianem 4.0 i386. Także jest błąd. instalator uruchamia się do momętu wyboru jezyka a nastepnie błąd pokazuje. O niewykryciu mojego napędu. Piszę informacje kture mogą wedłu mnie być istotne - jestem nowiciuszem.

(matiit) #11

Tamten debian to 4.0. Jądro ma 2.6.18 więc może na nim nie być sterowników do Twojego sprzętu.

Otwórz ten plik co podałem za pomocą uTorrent.

(Ewelina Maria) #12

PObrałam ten plik. Nagrałam obraz płyty za pomocą Nera i nadal nie moge zainstalować linuksa. Może napęd mam uszkodzony dlatgo nie idzie. Zanim zmieniłam komputer (mam lepszy) wszystko było dobrze. Albo może mam zły napęd nieopowidni do komptera mego. Lecz dziwne ze za pomoa windowsa wszystko idzie ok tzn płyty czyta poprawne. Już nie wiem co mam robić.