Mandriva/Ubuntu. Instalacja/bootowanie przez pendrive'a

Witam,

Jak wyżej.

Posiadam dosyć starego laptopa, nie posiada on stacji dyskietek ani CD, jednak ma chyba możliwość bootowania z portów USB.

Ściągnąłem mandrivę 2009.

Zainstalowałem także Unetbootin.

Zaznaczyłem plik iso Mandrivy, nazwę pendrive’a i wszystko dobrze się zainstalowało.

Jest jednak problem, krótko mówiąc, wszystkie 3 komputery w domu, czytają tego pendrive’a (miga lampka przy bootowaniu) ale jednak go nie bootują tak żeby załadował się system.

Czyli krótko mówiąc programik robi coś źle.

Ma ktoś jakieś pomysły jak to zrobić? Pendrive 2 GB, preferuje Madrive/Ubuntu.

Jest może jakiś program podobny do tego wyżej, który robi boot pendrive’a z systemem?

Bardzo proszę o pomoc :wink:

Wydaje mi się, że problem jest związany z ustawieniami biosu. Trzeba mu po prostu rozkazać, aby wpierw bootował z pendriva, a dopiero potem z dysku twardego. :smiley: Czeka cię więc (o ile jeszcze tego nie robiłeś) wycieczka po biosie, musisz znaleźć w nim miejsce, gdzie można zmienić kolejność bootowania nośników danych, a następnie przesunąć pendriva ponad dysk twardy.

Swoja drogą, na pendrive najlepiej wrzucaj system w wersji Live CD, kiedyśwrzuciłem Debiana (nie Debian LiveCD) tylko normalną instalkę i instalacja nie chciała ruszyć, gdyż instalatoror szukał CD w napędzie i z niego chciał pobierać oprogramowanie.

Pozdrawiam!