Mandriva Xtreme 3 problem z kolorem tekstu

Witam, mam problem z kolorem tekstu. Ustawiłem sobie ostatnio jakąś tam skórkę i sam podobierałem kolory i okazało się, że niektóre teksty są jasno-szare na białym tle, chyba że podjadę myszką/zaznaczę tekst, to robi się czarny. Jest to trochę męczące. Przykład? Statusy w Kadu :frowning: Tak to wygląda:

http://img132.imageshack.us/img132/4856/proooooblem.jpg

Próbowałem bawić się jeszcze kolorami na tej skórce, ale to nic nie daje, chociaż już wszystkie zmieniałem (kolory tła, tekstu). Na innych gotowych zestawach kolorów tego niema, ale ja koniecznie chcę mieć ten co mam (czarno-szary) a te gotowe na których niema tego problemu są raczej jasne więc odpada;/

Jeśli ktoś może mi pomóc to był bym wdzięczny :slight_smile:

Ukryj numer gg jak nie chcesz spamu. Na innych skórkach to samo występuje?

To znaczy… To nie zależy od skórki. Problem tkwi w tym, że KOLORYSTYKA skórki (nieważne jakiej) jest ustawiona tak, że tła (prawie wszystkie) są czarne, a wszystkie napisy białe (jasno szare). Do ustawienia są tam tła folderów aktywnych, nieaktywnych, tła pod napisami w edytorach tekstów itp, ale tego tła które jest pod nazwami statusów w Kadu niema, więc automatycznie samo się ustawia- na białe! A że kolory napisów mam jasne szare to się wszystko zlewa… No i tu pytanie: jak zmienić kolor tła którego “nie da się zmienić”??

P.S. To nie występuje tylko w tych statusach w Kadu… Raz się na stronie spotkałem jakiejś: komentarze do jakiegoś artykułu też tam były białe na białym, Podobnie jak w Kadu.

Tu link do tego artykułu:

http://xavier.pl/grafika/blender-tutorial-modelowanie-pionka-szachowego/

Narzędzia>Narzędzia systemowe> centrum sterowania KDE> kolory. Możesz wybrać jeden z kilkudziesięciu gotowych zestawów kolorów lub poprawić używany zestaw. W Kadu wchodzisz konfiguracja >wygląd > kolory, klikasz na kolor który chcesz zmienić i w otwartym oknie wybierasz jeden z gotowych lub ustawiasz na planszy własny kolor.

W ustawieniach czcionek powinna być, jeśli dobrze kojarzę, możliwość ustawienia rozmiaru i koloru dla wszystkich czcionek

Pozdrawiam!