Manjaro Kernel: 3.18.21-1 brak dzwięku

Witam

Mój system:

 

Host: manjaro Kernel: 3.18.21-1-MANJARO x86_64 (64 bit gcc: 5.2.0)

Desktop: Xfce 4.12.3 (Gtk 2.24.28)

Distro: ManjaroLinux 15.09-rc1 Bellatrix

Audio: Card Intel NM10/ICH7 Family High Definition Audio Controller

driver: snd_hda_intel bus-ID: 00:1b.0

Sound: Advanced Linux Sound Architecture v: k3.18.21-1-MANJARO

 

Dzwięk  był emitowany za pomocą puse audio.

Brak dzwięku.Brak możliwości ustawień na panelu , suwak nie działa.

Czy mogę odinstalować pulse audio , a zainstalować ALSA ?

Czy ta strona http://www.hecticgeek.com/2012/01/how-to-remove-pulseaudio-use-alsa-ubuntu-linux/ będzie pomocna jeśli chodzi o komendy w terminalu?

 

 

 

 

 

 

 

 

Nieszczególnie. Manjaro to dystrybucja z rodziny zupełnie innej niż Ubuntu.

Dźwięk był emitowany za pomocą głośników. Ewentualnie słuchawek - zasada działania jest identyczna.

To zdanie jest bez sensu.

​Masz zupełnie inny system.

​W ogóle unikaj “porad” dotyczących ubuntu bo przeważnie tam opisują najgłupsze pomysły. Tak jest i tym razem.

Co to w ogóle jest za komputer?

Sprzęt sprzętem, ale producenci niekiedy robią z nim różne dziwne rzeczy i trzeba to później uwzględniać po stronie systemu.

 

Co do PA i ALSA, to w normalnych zastosowaniach Pulse Audio działa na ALSA, która z kolei gada już ze sprzętem i samo odinstalowanie PA prawdopodobnie nie pomoże. :wink:

Ja bym może proponował zaktualizować kernel, 3.18 jest już dosyć stary a w repo Manjaro spokojnie jest dostępny już 4.1 tylko trzeba go sobie dograć (majaro nie aktualizacje automatycznie kernel pomiędzy głównymi wersjami).

Głównych ustawieniach Manjaro jest bardzo proste narzędzie do zarządzania wersjami kernela :wink:

1 polubienie

A tego już nie wiem, korzystam z wersji opartej na Awesome na laptopie i tak takich udogodnień nie ma :P/

My w ogóle mówimy o tym samym systemie? Pierwsze słyszę żeby w manjaro były jakieś nazwy kodowe każdego wydania. Jest po prostu wersja i tyle. Chyba że coś się zmieniło ostatnio. Ale teraz patrzę na stronę główną distro i wygląda że wszystko jest jak należy. Nawet nowa wersja głównego systemu jeszcze się nie pojawiła :wink:

Awesome to środowisko graficzne (a raczej menadżer okien) :stuck_out_tongue: http://sourceforge.net/projects/manjaro-awesome-respin/ nie jest to oficjalna wersja.

To wiele tłumaczy. W każdym razie manjaro-settings działa równie intuicyjnie spod terminala. No i zawsze jest wiki.

Kernele 3,18 i 3.19 mają jakiś problem z dźwiękiem (i innymi rzeczami) po zmianie na 4.XX zaczęło wszystko mi działać…