Manjaro Linux xfce 17 - błędy przez 5 sekund podczas uruchamiania systemu (GRUB menu)

Zainstalowałem dzisiaj Manjaro. Wcześniej miałem Minta - zrobiłem czystą instalację. Użyłem obraz iso manjaro-xfce-17.0.2-stable-x86_64 z oficjalnej strony.

Instalacja przebiegła bez problemu. Uruchamiając system spotyka mnie jednak za każdym razem widok menu wyboru systemu - GNU GRUB - nie wiem, po co, skoro system mam jeden. Wybieram więc Linux Manjaro i moim oczom ukazuje się kilka linijek tekstu informujących o błędach systemu. Jestem amatorem, jeśli chodzi o Linuxa, więc nie wiem, jak to naprawić i co one znaczą. Zamieszczam ich treść.

Ekran ten znika po kilku sekundach i system uruchamia się normalnie.

Proszę o pomoc w zlikwidowaniu tych błędów i usunięciu ze startu menu wyboru systemu - chcę być od razu przeniesionym na pulpit Manjaro, a nie robić to manulanie.

Pierwsze błędy dotyczą ACPI.
Można to rozwiązać.
Kvm - tym nie ma co się przejmować (warning)
Nie wpływa na długość wyświetlania tych błędów.
Ostatni dotyczy błędu dotyczączego bluetooth.

GRUB standardowo się pojawia na parę sekund nawet jak masz jeden system, ale można to pominąć. (menu wyboru systemu)

Bez dokładnej specyfikacji notebooka Ci nie pomogę raczej.

Problem “rozwiązałem” instalując Ubuntu

Rozwiązanie typu “wymienił stryjek siekierkę na kijek”, ale jak tam chcesz.
Bynajmniej powyższe problemy były banalne do rozwiązania - wystarczyło podać specyfikację notebooka.

U mnie występuje podobny problem, jakiś błąd grub i problem z bootowniem z twardziela.
Podczas instalacji brak błędów, były dwie opcje instalacji grub /dev/sda i /dev/sdb (usb).