[Manjaro]Możliwość zachowywania ustawień - Live usb

(ziom888) #1

Witam

Poszukuje jakieś możliwości abym mógł wrzucić Manjaro na pendrive .Z możliwością persistence czyli zachowywaniem ustawień systemu itp.

W Ubuntu można to zrobić bardzo szybko poprzez Universal USB Installer,lecz już z Manjaro nie ma tak prosto...Tym bardziej ,że jestem też początkowym użytkownikiem.

(pocolog) #2

Unetbootin z ustawionym rozmiarem zarezerwowanego miejsca na system nie poradzi sobie z manjaro?

edit.

A jeśli nie to po prostu zainstaluj manjaro na pendrive razem z grubem tak jak na dysku twardym.

(ziom888) #3

Unetbootin-em już próbowałem,lecz tam nie wykrywa mi mini dysku jako pendrive,bo to jest smart pocket i system go wykrywa jako dysk.

Także biorąc w unetbootin wybrania opcji jako dysk to mi wykrywa tylko 1 partycje i to tylko wyłącznie dysku C.

A co do zainstalowania manjaro na pendrive razem z grubem to jakim programem polecasz.I przy okazji nie chcę namięszać też w systemie windows :stuck_out_tongue:

(MacGregor) #4

Instalujesz normalnie jak zwykły system tylko musisz mieć drugi pendrive do zbootowania instalatora. Nowsze kernele pozwalają nawet na instalacje na karcie SD.

(ziom888) #5

A tym sposobem nie zamieni mi rozruchu z Windows Bootloader-a na Grub-a ? Nic nie będę później naprawiać ? Bo nie chcę sobie namieszać na głównym systemie w kompie.

Gdyż już mam wszystko dosyć dobrze po ustawiane.

(enedil) #6

?

Jako dysk na którym instalujesz ustaw pendrive i po sprawie.

(MacGregor) #7

Jeśli wybierzesz instalator CLI to bootloader zainstaluje ci się na nośniku na którym instalujesz system. Jeśli graficzny, podczas partycjonowania na dole strony jest wybór nośnika w którym będzie bootloader. Upewnij się że to będzie właśnie twój pendrive.