Manjaro nie botuje (SDB) no catching mode pagebfoundDevice...)

Problem z manjaro nie chce odpalić live wyskakuje coś takiego

(Sdb) no catching mode pagebfoundDevice did not show up after 30 secondsFalling back to interactive prompt

Ma ktoś jakiś pomysł ?

Podaj wynik skryptu bootinfoscript:
https://sourceforge.net/projects/bootinfoscript/ .

Jak go uruchomić znajdziesz w plikach skryptu.

Masz w /etc/fstab dopisany jakiś pendrive? Czy do komputera jest na stałe podpięty jakiś pendrive?


EDYCJA

Albo nie zauważyłem “nie chce odpalić live” albo dopisałeś później. W tym wypadku bootinfoscript nie ma sensu.

@MrBeckham666 nie wiem czy to pendrive ale jak tak to tylko dd lub isousb na linux lub rufus na windows :wink: na arch podobne distra :wink:

Było wrzucane przez rufus z UEFI i bez problem w tym że taki antegros botuje a manjaro już nie zarówno na tej wersji aktualnej jak i poprzedniej. Jaśniej coś co mam zrobić z tym skryptem wypakować i wrzucić do pena ? :slight_smile: Ogólnie to znajomy ma problem u mnie manjaro botuje normalnie. Z tego co mi wiadomo jest podłączony jeden pen.
Antegros i mint botuje bez problemu nagrany rufusem.

Panowie jak można jaśniej trosze proszę ja nie expert w linuxach jeszcze dopiero powoli ogarniam manjaro :slight_smile:

Właśnie było to wrzucane przez rufus próbowane z trybem z uefi i bez .

MrBeckham666

napisał:

Po pierwsze to sprawdź sumę kontrolną SHA1 obrazu ISO z Linuxem, czy się zgadza, ponieważ często bywa, że pobierany jest menadżerami pobierania i obraz jest uszkodzony.

Wgraj sobie na pendrive metodą DD, powinno bootować bez problemu.
(Rufus proponuje 2 metody zaznacz tą drugą (DD) )
Wczoraj wgrałem ISO najnowszego Manjaro na przez Linuxowe DD na pendriva i Manjaro startuje bez jakichkolwiek problemów.

Sprawdź ustawienia BIOS - na niektórych płytach gł. był problem z bootowaniem przy włączonym “Secure Boot”.

W internecie znalazłem odnośnie tego błędu:

“That message means that your USB device does not support the Caching mode page.”

problem w tym że problem jest dość nie typowy :slight_smile: Nie jestem aż tak ciemny żeby nie sprawdzać iso :slight_smile:

Metodą DD ? tego nie bardzo rozumiem :slight_smile: secureboot też sprawdzany :slight_smile: zresztą w trybie legacy nawet raczej nie da się mieć secure boot włączony. Też mi manjaro startowało zawsze i wszedzie nawet na 13-15 letnich laptopach.

Jeszcze co jest bardzo dziwne taki netrunner który jest oparty na manjaro rusza :slight_smile:

Chodzi o tą drugą metodę zapisu obrazu na pendrive: “Write in DD Image mode”.
Rufus ją proponuje przed rozpoczęciem przygotowywania pendriva.

ok już po sprawie :slight_smile: dzieki za pomoc :slight_smile: