Manjaro przeniesienie systemu z jednej partycji na drugą

(arekk-99) #1

Witajcie, to znów ja. Mam takie pytanie. Czy jakbym sobie usunął partycję na której jest zainstalowany niedziałający windows, założył ją od nowa, Przeniósł na nią zawartość partycji z linuxem to czy by ten system mi wstał po reboocie? Jest to bardzo mało prawdopodobne, ale pytam z ciekawości, gdyż nie chce mi się od nowa instalować systemu. we fstab musiałbym chyba conajwyżej pozmieniać UUID partycji systemowych tj partycja główna.

(dragon321) #2

Dlaczego mało prawdopodobne?

(rgabrysiak) #3

Proszę zapoznać się z tą stroną a następnie skorzystać z przycisku Edytuj  i dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza. 

(arekk-99) #4

no to teraz zostaje mi reinstalacja systemu. Zrobilem wszystko krok po kroku z tamtego poradnika i po 1. nie skopiowalo mi sie jadro, czego nie zauwazylem po samym skopiowaniu, bo stwierdzilem, ze sie wszystko powinno skopiowac i byc cacy. Jak to zauwazylem, o bylo juz za pozno na dokopiowywanie z tamtej partycji bo po prostu ona nie istnieje, wiec skopiowalem jadro i wszystko co byloo potrzebne z live i zaktualizowalem gruba. Grub sie zaktualizowal wykryl jadro, memtest itd. jedynie czego nie ma ot dzialajacego systemu.

(MacGregor) #5

W takim razie zrobiłeś coś źle ponieważ podczas kopiowania całej partycji bez odpowiedniego monitu raczej nie ma szans na pominięcie jakiś danych.

(roobal) #6

Jeśli nie skopiowalo się tylko jądro, to odpal livecd, chrootuj się i je doinstaluj.