Manjaro / ustawienie mikrofonu + dzwięk po Hdmi

Witam, zainstalowałem Manjaro Linux i mam małe 2 pytania. Pierwszy jak podglosić mikrofon? słabo zbiera ( np w mincie była ikona mikrofonu gdzie zmieniałem jego czułość) - jak ustawić by dźwięk po Hdmi szedł z monitora? .w mint po prawej stronie na dole były ustawienia. Mj tez są ale ubogie. Proszę o pomoc, dziękuję

 

Ps zmieniłem Mint na Manjaro dla tesstu fps w WarThunder - i jest o niebo lepiej: Fx 6300 + gf 750 ti+ 16 g ramu

Mint 40 fps

Manjaro 60 fps :slight_smile:

Pelseaudio volume control nie działa ? Ja tam mogę sobie zrobić na 150% mikrofon

Manjaro występuje z kilkoma środowiskami graficznymi i pozwala doinstalować parę następnych. W prawie każdym takie rzeczy robi się w inny sposób. Z udzielonych przez ciebie informacji można tylko wróżyć.

Środowisko xfce. Dźwięk po Hdmi ustawiłem, nie mogę za to znaleźć tego ustawienia mikrofonu. I jeszcze jedna sprawa. Wygaszacz ekranu. Bylem juz w każdym zakątku tego systemu i nie widzę gdzie ten wygaszacz można wyłączyć :slight_smile:

no normalnie tam powinno być multimedia - pulse audio volume control - urządzenia wejściowe i wybierz sobie mikrofon 1 albo 2 a chyba nie ma ustawień wygaszacza. Ja sobie całkiem go wyłączyłem w menedżerze zasilania na ostatniej zakładce.

dziękuję za pomoc wszystkim :slight_smile: