Mapa a prawa autroskie

Witam! !!

Mam problem, chcę zamieścić na mojej stornie mapę okolic aby zamiejscowi mogli trafić do mej firmy i znalazłem takową na jednej z innych stron (oficjalna storna miasta) i stąd moje pytanie czy jak ją zamieszcze to czy moge sie obawiać że pogwałciłem czyjeś prawa autroskie czy nie ?? Czy może wystarczy jak na dole mapy napisze skąd została pobrana ??

Pozd Jerek :slight_smile:

musisz uzyskać zgodę od właściciela mapy, lub ją narysowac samemu

no to chyba ją narysjue samemu albo dam młodszej siostrze do narysowania :slight_smile: :smiley: hymm no nic spróbue sie dowiedzieć kto jest jej autorem ::slight_smile:

podaj link do tej mapki na stronie - chcę coś zobaczyć :slight_smile:

ja bym zrobił tak, ze skoro znalazłes ta mapkę na oficialnej stronie miasta

to napisal bym maila do nich - w nim przedstawił Twoj problem i zarazem propozycje rozwiązania: czyli cos w stylu: czy wyrażają Panstwo zgode na umieszczenie na mojej stronie internetowej (adres strony www) mapy zamieszczonej u Państwa na stronie (link) zaproponuj im, że umieści byś pod mapką skąd ja zaczerpnołeś (podałbyś bezpośredni link) kto wie może sie zgodzą, na pewno nie zaszkodzi spróbować, bo to bylaby też jakaś promocja oficjalnej strony www miasta. Mógłbyś jeszcze pod mapką napisać: “dziekujemy za zgodę na publikację” (poniżej linkt do strony oficialnej) czy dodać na stronie głównej linka do ich strony. Napisz maila do nich i czekaj na odpowiedź. :slight_smile:

baczynski pod warunkiem, że jest to ich mapa,

najczęściej są to mapy kupywane w wydawnictwach kartograficznych - a takie mapki kosztują duże pieniądze, więc nie sądze - ale spróbować warto.

Albo zamieszczają je z pogwałceniem wszelkich praw kopiując je z map elektronicznych, bądź skanują etc. i zamieszczają. - oczywiście nie polecam takiego sposobu.

zgadza sie to nie musi być ich mapa, ale skoro jest zamieszczona u nich to warto do nich wysłać maila z zapytaniem i czekac na odpowiedź