Mapa odsyłaczy - obramowanie elementu po najechaniu myszką

Witam.

Mam pewien problem - stworzyłem mapę odsyłaczy (obrazek, który posiada odnośniki do podstron w różnych jego miejscach). Chciałbym również stworzyć efekt obramowania po najechaniu myszką na odpowiedni element (np. najeżdżając na ludzika w logu dobrychprogramów otrzymywałby on jasnozielone obramowanie o grubości 4px). Jak to zrobić? Nie znam się na JS, a CSS chyba mi tu nie pomoże - próbowałem na klasach, ale w ogóle nie chwyta. Wiem, że muszę zastosować onmouseover="", ale kompletnie nie znam komend JS.

Z góry dziękuję za pomoc.

http://bit.ly/HS5QeO

Jestem chyba zbyt tępy na to co mi podesłałeś.

Jak piszę na forum to znaczy, że przeszukałem już sieć pod wszelkimi hasłami, jakie wymyśliłem i nie rozwiązałem problemu. Żadne linki mi nic nie dadzą bo ja kompletnie nie znam JS - chcę prosty kod, który obramuje mi zaznaczony element - nic więcej. Czy to na prawdę jest tak skomplikowane, jak przedstawiono to na podanych wyżej stronach?

Z tego co wiem to imagemap w tym przypadku się nie przyda. Trzeba odpowiednio rozmieścić elementy z linkiem nad obrazkiem i to im nadać styl z obramowaniem. W którymś z pierwszych linków z google (patrz wyzej) znajduje się przykład zrobiony na liście ul która jest tłem i elementami li które są odnośnikami.

Tak, widziałem to i nie bardzo mnie to satysfakcjonuje, gdyż narobiłbym sobie niepotrzebnie roboty. Dzięki za pomoc, na przyszłość może zrezygnuję z mapy i przerobię na osobne obrazki. Jak na razie zostanę przy tym co mam, bez obramowania.

Tam masz kilka przykładów w których nie trzeba ciąć grafiki. Polegają one na umieszczeniu odnośników na innym elemcie nad obrazkiem.