Mapa polski z długością i szerokością geograficzną

Witam.

Dość nietypowe pytanie mam… Zna ktoś może jakąś stronę z mapą polski (coś na podobie zumi), gdzie mapa pokaże miejsce, gdy użytkownik poda długość i szerokość geograficzną w stopniach, minutach i sekundach ale… koniecznie musi przyjmować te dane w linku, czyli metodą $_GET.

Chodzi o to, że napisałem sobie taki prowizoryczny skrypcik w php, i teraz chcę, napisać skrypt, który by generował link do tejże strony z mapą z podaną długością i szerokością geograficzną. No chyba, że ktoś miałby inny pomysł na rozwiązanie czegoś takiego. :slight_smile:

Aha, temat piszę tutaj, bo chodzi mi bardziej o link do takiej mapy, niż o jako-taką pomoc w php.

wikimapia przyjmuje, aczkolwiek dane nie są chyba podawane jako stopnie, minuty, sekundy, ale jako stopnie z dokładnością do przecinka, ale taka konwersja nie powinna Ci przysporzyć żadnego problemu, zresztą google maps również działa w taki sposób i też umożliwia przesyłanie danych przez GET (możesz przy pomocy API map osadzić zdaje się gotową mapkę na stronie i tylko na żądanie przesuwać ją do podanych współrzędnych)