Mapowanie drukarki

Witam proszę o pomoc.

Są 2 komputery (A i B) plus serwer S.

Wszystko działa pod windows xp pro (także serwer). (chodzi o wydruk z programu dosowego, program jest na serwerze), komputery są w grupie roboczej.

Problem polega na tym że drukarka na komputerze B nie chce drukować pod dosem.

drukarka (igłowa oki ML3321) jest podłączona do serwera S przez “przejściówkę” usb - LPT.

Komputer B ma złącze LPT (ale to złącze w ogóle nie chce działać), pozostałe PC nie mają złącza lpt stąd ta przejściówka.

Komputer A drukuje bez problemu, przy użyciu batcha

net use lpt1: /delete

net use lpt1: \\nazwa_serwera\ML3321

W komputerze B powinno to też działać skoro na A działa…no ale nie działa

Drukowanie przez windows drukuje bez problemu.

gdy ręcznie przez cmd wpisuje net use - nie wyświetla mi w zasobach tej drukarki

gdy wpisuje net use lpt1: \nazwa_serwera\ML3321 wyskakuje błąd 66 lub 67

próbowałem także net use lpt1: \ip_serwera\ML3321

próbowałem także podłączyć drukarkę do komputera B i z niego udostępniać i tak samo wszędzie drukuje, oprócz komputera B, przez program dosowy.

Wcześniej był jeszcze komputer C i do niego była podłączona drukarka (ta sama) i wtedy drukowało dobrze na wszystkich komputerach także na komputerze B.

dziękuje za pomoc

ps nie wiem czy w dobrym dziale- jeśli zły to przepraszam i proszę o przeniesienie

W komputerze B wyłącz port lpt1 w menedżerze urządzeń.

Wygląda na problem z uprawnieniami do mapowanego zasobu i/lub nie wystarczających praw użytkownika na komputerze odpalającym skrypt.

Patrzyłeś w ogolę na te błędy w google’u?

o ile dobrze pamiętam/ ale jeszcze sprawdzę nie wyświetla się ten port w menedżerze urządzeń

oczywiście

tym zasobu sieciowego jest niepoprawny

chyba coś rzeczywiście może jest z tymi uprawnieniami - no ale jak to rozwiązać

wydaje mi się ze pracowałem z prawami administratora / teraz nie mam jak tego sprawdzić